Skuteczne metody promocji i reklamy stosowane przez sklepy, zalety reklamowych gazetek.

Posted on 14/12/2019 7:27am

Walka marketów o klientów jest coraz bardziej zażarta, każdy chce, aby właśnie do jego sklepu trafiło odpowiednio dużo kupujących. Obecnie na handlowym rynku robi się coraz ciaśniej, rywalizują ze sobą duże handlowe sieci, ale również małe sklepiki - i każdy z nich chce odpowiednio dużo zgarnąć dla siebie z tego wartego miliardy tortu.

Gazetki promocyjne
Sklepy zaczęły stosować też różnorakie formy reklamy i promocji, które w gruncie rzeczy będą się sprowadzać do jednej rzeczy, to znaczy zaproszenia kupującego do odwiedzenia sklepu (link). A gdy ten znajdzie się już w sklepie, to prawie na pewno coś w nim zakupi. Dlatego też dzisiaj sklepy największy nacisk kładą na to, żeby zachęcić konsumentów do kupowania właśnie u nich.

Dla większego przywiązania tworzone są więc najróżniejsze konkursy, zbieranie punktów które później można wymienić na nagrody czy czasowe promocje wybranych produktów. Czasami takie produkty sprzedawane są poniżej kosztów, ale ludzie, którzy po nie przyjdą równocześnie zrobią sporo innych zakupów, i koniec końców taka akcja przyniesie zysk.

Lecz klienci muszą skądś czerpać wiadomości o ciekawych ofertach, a idealnie będą się do tego nadawać aktualne gazetki. Jak wychodzi w badaniach, skuteczność ich jest niezwykle wysoka, ciężko się więc dziwić, że są powszechnie stosowane.

Zasadza działania gazetek jest niezwykle prosta, sklep umieszcza w nich informację o oferowanych promocjach i przecenach w najbliższych dniach. W wielu sklepach gazetki systematycznie są wydawane, przykładowo co tydzień, i w takich właśnie cyklach organizuje działania promocyjne na wybrane produkty.

Gazetka promocyjna
Ogromną zaletą promocyjnych gazetek jest metoda ich dystrybucji.

Zaintrygowały Cię dodatkowe wątki podane w tym artykule? Szalenie miło więc będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi notkami. Oczekujemy na recenzję!

Rzecz jasna dostępne są one w sklepach, ale także często są wrzucane do skrzynek pocztowych na osiedlach które przylegają do danego sklepu. Jak pokazują badania, osoby, które gazetkę wyciągną ze skrzynki przeważnie ją przeglądają, i jeżeli znajdą coś ciekawego, to z pewnością do danego sklepu zajrzą przy okazji najbliższych zakupów.

Tags: reklama, zysk, klientów, towary, marketu