Rozprowadzanie gazetek promocyjnych – w jaki sposób zatroszczyć się o to, aby naprawdę dotarły do jak największego grona osób?

Posted on 11/07/2018 3:55pm

Promowanie się sklepów lub producentów ma współcześnie ogromne znaczenie podczas walki o klientów. Na szczęście, rynek proponuje sporo form reklamy, w związku z tym każda firma jest w stanie wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Jednym z nich są gazetki promocyjne. Dość ważny jest nie tylko stosowny projekt gazetki, w którym zawarte zostaną wszystkie najbardziej istotne elementy oferty, ale też sposób rozprowadzania.

Promocja
Source: flickr.com
Gazetka musi dotrzeć do możliwie jak największej liczby osób, w przeciwnym wypadku nie będzie ona w stanie zachęcić konsumentów do zakupu. Jak zadbać o to, aby gazetka rzeczywiście trafiła w ręce możliwie jak najszerszego grona konsumentów?Gazetki na ogół wkładane są do skrzynek pocztowych. Jest to jeden ze sposobów, jaki sprawia, że mieszkańcy naprawdę zapoznają się z ich ofertą. Warto jednak pamiętać, że dzisiaj coraz częściej dostęp do skrzynek, jakie znajdują się wewnątrz bloku nie jest łatwy. Skrzynki na wszelkiego rodzaju ulotki i gazetki pojawiają się przed budynkami. W takim przypadku jednak mniej osób decyduje się na ich przejrzenie, co trzeba mieć na uwadze. Wskazane jest ustalić zasięg, w którym gazetka powinna być kolportowana.

Czytaj też: aktualne gazetki

gazetki promocyjne
Author: kuptotam.com.pl
Source: http://www.kuptotam.com.pl/
Przykładowo, w przypadku lokalnych sklepów zazwyczaj jest to bliskie sąsiedztwo, ponieważ osoby je zamieszkujące są w stanie odwiedzić sklep. Kolportowanie gazetki poza sąsiedztwo wtedy mija się z celem. Inaczej jest w przypadku większych sklepów, sieciówek, jakie funkcjonują w różnych częściach miasta. Określenie tego, gdzie gazetki powinny być rozprowadzane ma naprawdę duże znaczenie, jako że wtedy łatwiej jest ustalić, jak dużą liczbę gazetek przygotować i ile osób powinno zostać zatrudnionych do ich kolportowania.
Gazetki są umieszczane najczęściej również przy wejściu do określonego sklepu. Z jakiego powodu? Głównie ze względu na fakt, że w ten sposób klienci jeszcze przed zakupami mają możliwość zapoznania się z proponowanymi promocjami i przejrzenia gazetki promocyjnej --> Niekiedy zmieniają swoje decyzje lub decydują się na kupienie produktów promocyjnych, których pierwotnie nie mieli w planach kupić.

Reasumując - metoda rozpowszechniania gazetek promocyjnych ma wielkie znaczenie dla ich funkcjonalności, z tego względu warto jest zastanowić się, jakim sposobem najlepiej dotrzeć do konsumentów.

Tags: sklep, reklama, oferta, klientów, zasięg