Reklama zewnętrzna – typy, nośniki i formy reklamy

Posted on 22/07/2022 3:30pm

Aktualnie istnieje mnóstwo nośników zewnętrznej reklamy, dzięki którym możemy trafić do odbiorcy końcowego, czyli klienta.


Odmiany reklamy zewnętrznej muszą być dostosowane do punktu, w którym się znajdują w taki sposób, aby były jak najbardziej zrozumiałe a także widoczne.
Nośnik reklamy (foliograf.pl/) zewnętrznej, jaki spełnia w pełni te założenia to tablice LED. Reklama zewnętrzna w tej formie ceniona jest przede wszystkim za wysoką liczbę odbiorców, wypływającą z położenia tablic ledowych w punktach użyteczności publicznej takich jak galerie jak też centra handlowe i instytucje. Nie bez znaczenia jest także znakomita widoczność tej odmiany reklamy o każdej porze i z dosyć dużej odległości. Nie wszystkie nośniki reklamy zewnętrznej zapewniają tak dużą swobodę w doborze zawartości jak też metody przekazania informacji. Warianty reklamy, które można na nich umieścić to między innymi reklama fleszowa czy graficzna.


aplikacje na telefon


Opisując typy i formy reklamy zewnętrznej nie można nie napomknąć o tzw. telebimach. Ta odmiana reklamy (sprawdź to koniecznie) zewnętrznej jest nośnikiem uniwersalnym, zrealizowanym na matrycy z diod ledowych, co czyni obraz na nich prezentowany wyraźnym. Jednak umieszczanie ich w punktach najogromniejszego natężenia ruchu samochodowego lub pieszego, takich jak skrzyżowania ulic mogą powodować oślepianie w godzinach wieczornych oraz nocnych i odwodzić uwagę od tego, co dzieje się dookoła.
Nie da się jednak ukryć, iż to jedna z ciekawszych form reklamy outdoorowej przynosząca wprost bezgraniczne możliwości, co do przekazów przedstawianych reklam. Także banery są nadal bardzo skuteczną odmianą reklamy outdoorowej.

Tags: klient, telebim, rodzaj