Reklama w autobusach – z jakiego względu charakteryzuje się dzisiaj tak dużą popularnością?

Posted on 18/01/2020 7:49am

Korzystanie z komunikacji miejskiej w dużych miastach charakteryzuje się dużym zainteresowaniem. Niestety, koszty utrzymania samochodu, różnych opłat, jakie są związane z jego użytkowaniem i przede wszystkim - ceny paliwa, powodują, że niewiele osób stać jest na to, żeby poruszać się wyłącznie samochodem. Co więcej, zdarza się, że dla autobusów miejskich, na przykład w Warszawie, wytyczone są indywidualne pasy ruchu, dzięki czemu mogą się one poruszać zdecydowanie szybciej.

autobus
Author: The Second Plant with Mike
Source: http://www.flickr.com
Niekiedy, dużo szybciej niż samochód. Autobusy więc codziennie transportują tysiące ludzi. Nie można się dziwić, że specjaliści od marketingu szybko wykryli tę niszę promocyjną. Z tego względu, reklama w autobusie odznacza się współcześnie rzeczywiście dosyć dużym zainteresowaniem. Jakie jej formy są oferowane?
Zazwyczaj reklama jest wyświetlana na specjalnych monitorach, które działają w nowoczesnych autobusach - reklamy w komunikacji miejskiej. Poza reklamami, wyświetlane są na nich także ciekawe informacje, więc sporo osób śledzi je w czasie jazdy, szczególnie jeśli jest ona dłuższa. Dodatkowo, w autobusach przeważnie można znaleźć specjalne ramki, w których znajdują się reklamy. Ich powierzchnia nie jest duża, jednakowoż wystarczająca, by zmieścić wszystkie podstawowe informacje. Ogromne pole do popisu dają także szyby autobusów, jakie z powodzeniem mogą być obklejane reklamami. Z reguły, reklamy są widoczne z zewnątrz, kiedy autobus przejeżdża przez miasto, nie blokują jednak widoku pasażerom, co jest nadzwyczaj komfortowym rozwiązaniem. Koszty reklamy są zależne od czasu jej ekspozycji.

Obecnie dostęp do aktualnych informacji jest bardzo istotny, dlatego przeczytaj wpis z serwisu (https://bolix.pl/pl/porada/jakie-rodzaje-zaprawy-klejowej-wybierac-do-montazu-kamienia-na-elewacji/10), gdyż mówi on o pokrewnej tematyce.

Niekiedy zdarza się też, że zarząd transportu oferuje korzystne rabaty, gdy dany klient zdecyduje się na skorzystanie z pakietu reklamowego. Możliwości jest faktycznie dosyć dużo, wobec tego każdy będzie potrafił znaleźć rozwiązanie, które odpowiada posiadanym funduszom.

przykładowa reklama outdoorowa
Author: Alan Stanton
Source: http://www.flickr.com
Czy reklama w autobusie jest rzeczywiście efektywna? Rzecz jasna.

Jeżeli szukasz zbliżonych informacji na prezentowany wątek, to również rzuć okiem na (http://www.dcngallery.pl/fototapeta-86-architektura.html) analogiczne portale, które podnoszą tę kwestię.

Każdego dnia autobus przewozi rzeczywiście wiele osób, które chcąc nie chcąc, zwrócą uwagę na publikowaną reklamę i być może się nią zainteresują. Istotne znaczenie ma także reklama zewnętrzna, na szybach autobusu - wejdź na stronę. Codziennie pokonuje on długie trasy w odmiennych dzielnicach miasta, dlatego reklama jest widziana przez wielką ilość przechodniów i działa efektywnie na ich percepcję.

Tags: miasta, autobusy, reklamy