Reklama przekazywana do rąk

Posted on 02/02/2018 2:54pm

Dlaczego robimy zakupy, co jest ich powodem? Bardzo często wiąże się to z potrzebami, kiedy co jest nam potrzebne, to kupujemy konkretny produkt. Jednak gdyby zakupy były związane jedynie z z tym czego ludzie potrzebują, to ludzie nie zostawialiby w sklepach tak wielkich sum. Często dajemy się skusić na którąś rzecz, bo widzieliśmy ją w jakiejkolwiek reklamie. M.in. gazetki reklamowe potrafią zdziałać cuda.

Promocja w sklepie
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Gdy zauważymy, że jakiś towar jest w promocji, to po prostu po niego sięgamy, nie myśląc o tym, czy w ogóle jest on nam potrzebny. Chociaż oczywiście należy stwierdzić, że poza tym, iż w pewien sposób tego typu gazetki przekonują nas do zakupu, najczęściej nie do końca potrzebnych produktów, to pozwalają również kupić to, co jest potrzebne. Zaglądamy do gazetki reklamowej i okazuje się, że przykładowo zapas cukru lepiej ogarnąć w następny tygodniu, bo będzie sporo tańszy.Ogólnie wiele produktów, które są nam potrzebne do normalnego funkcjonowania, dzięki sprawdzaniu gazetek reklamowych, można zakupić w niższej cenie. Powinniśmy, więc do nich zaglądać. Możemy również dzięki temu, że często różne gazetki reklamowe są w naszych skrzynkach pocztowych porównać oferty różnych sklepów. A to rzeczywiście fajna sprawa. Bo czasem okazuje się, że nasz ulubiony sklep jest dość drogi w porównaniu z innymi.
Gazetki reklamowe
Jeśli chcemy, żeby produkty z naszego sklepu porządnie się sprzedawały powinniśmy zadbać o to, by dobrze je pokazywać. Reklama jest dźwignią handlu i wiemy o tym nie od dziś. Dlatego też tak popularne stały się gazetki reklamowe. To świetny sposób na przyciąganie potencjalnego klienta. Jeżeli w gazetce będą też ciekawe przepisy z wykorzystaniem towarów, które można kupić w naszym sklepie i do tego dorzucimy osobę znaną, która będzie szczerym uśmiechem zachęcała do skosztowania któregoś specjału, to mamy sukces murowany.

Ludzie będą przychodzili do naszego sklepu, bo będą mu ufać. Tak, więc faktycznie dobrze porządnie pomyśleć o marketingu naszego sklepu. Bo jeśli zechcemy wydać byle jaką gazetkę reklamową, to sensowniej nie tworzyć jej wcale, bo konkurencja nas zupełnie połknie. Ludzie bardzo szybko widzą, co jest w porządku a co nie jest do końca przemyślane. A utrata zaufania klienta to jedna z najgorszych sytuacji.

Tags: zakupy, sklep, klient, produkt