Przydatne rozwiązania oświetleniowe dla sklepów - na co powinno się zwracać uwagę

Posted on 18/03/2022 9:54am

W odpowiednio prosperujących sklepach potrzebnie trzeba zwrócić uwagę na dobre oświetlenie. Nawet niewielkie niedociągnięcia mogą ujemnie wpłynąć na sprzedaż. Systemy oświetleniowe muszą być dobrze zaprojektowane. Przede wszystkim ważkie jest wyśmienite oświetlenie ekspozycji i towarów w sklepie. Niedoświetlenie może sprawić, że Klienci nie zwrócą uwagi na produkty, jakie są słabo oświetlone.

wnętrze sklepu
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Oprócz oświetlenia ekspozycyjnego trzeba zwrócić uwagę na oświetlenie ogólne.

Ciekawych danych zasięgniesz po przejściu do źródła, która zawiera fascynujące informacje na opisywany temat - będą one niewątpliwie warte uwagi.

Nazbyt ciemne oświetlenie w sklepie spowoduje, że Klienci będą czuć si?oświetlenie (zobacz hiperłącze do strony)owo, bowiem po prostu w danym sklepie będzie nadmiernie ciemno. Bezspornie nie sprzyja to robieniu zakupów.

Współcześnie w sklepach zazwyczaj spotykamy się z oświetleniem ledowym. Oświetlenie LED ma mnogość zalet, jest to oświetlenie energooszczędne i niesłychanie wydajne, poza tym do wyboru mamy różnorodne rodzaje oświetlenia LED. Dzięki temu możemy wybrać niejedno atrakcyjne i przydatne rozwiązanie oświetleniowe dla sklepu.Niesłychanie istotne jest między innymi zwrócenie uwagi na dobór barwy światła. Ma to znaczące znaczenie w sprzedaży. Czemu? Temperatura barwowa powinna być prawidłowo dopasowana do kategorii produktów, niedobry wybór barwy światła zdoła sprawić, że towar będzie wyglądał niekorzystnie.
Na przykład w wypadku wędlin i mięsa pożądane byłoby zastosować światło o barwie różanej, w wypadku nabiału światło białe, zaś w wypadku odzieży i kosmetyków - światło neutralne, które posiada wielki wskaźnik Ra.

To wyłącznie nieco rzeczy, jakie potrzebnie wypada wziąć pod uwagę planując oświetlenie w sklepie. Niech nie zdaje nam się, że oświetlenie w sklepie to kwestia małej wagi. Wprost przeciwnie. Właściwe oświetlenie wspaniale oddziałuje na atrakcyjne zaprezentowanie artykułów, oświetlenie złe - wręcz przeciwnie. Jeśli więc zależy nam na przyciągnięciu jak największej liczby zainteresowanych Klientów, pamiętajmy o najlepszym, godziwym oświetleniu w sklepie.

Tags: LED, temperatura, odzież, klient, produkt, towary