Przydatne informacje na temat wyposażenia stosowanego na parkingach przy sklepach i marketach.

Posted on 25/03/2020 7:32am

Parkingi spotykane są w wielu miejscach, na przykład na osiedlach, przed sklepami czy centrami handlowymi. Najczęściej będą to zwyczajne fragmenty wydzielonej powierzchni, z pomalowanymi miejscami na samochody, ale niekiedy instaluje się na nich dodatkowe Wyposażenie.
monety
Author: daveynin
Source: http://www.flickr.com


Przykładowo w odpowiedni sposób wydzielone są miejsca dla osób niepełnosprawnych, na jakich mogą parkować jedynie uprawnione do tego samochody. Tego typu miejsca są z reguły znacznie szersze, ze względu na wymagania osób używających wózków inwalidzkich, przeważnie mają też specjalnie malowanie, głównie na kolor niebieski. Często parkingi mają też specjalne wyznaczone strefy, w jakich auta są strzeżone, w takim przypadku instaluje się na tam specjalne ogrodzenie i otwierany szlaban.


buty męskie
Author: Solo Femme
Source: Solo Femme


Do standardowego wyposażenia takich miejsc zaliczają się też słupki na parkingi, posiadające parę zastosowań. W pierwszej kolejności są one używane do zabezpieczania miejsc, do jakich nie mogą wjeżdżać samochody. Niestety znaki drogowe często są przez naszych kierowców lekceważone, i tylko zastawienie drogi solidnym metalowym słupkiem uchroni przez wjazdem. Słupki takie niejednokrotnie wykorzystywane są także do zabezpieczania miejsc parkingowych przez zajęciem przez niepowołane osoby, mają one odpowiedni mechanizm pozwalający na szybkie złożenie.Na dużych parkingach często są również montowane odbojnice gumowe -
Odbojnice mają na celu poprawę bezpieczeństwa znajdujących się tam aut.

Pragnę zaprosić Cię na moje www (http://hokuspokus24.pl/). To nowa witryna, która posiada wiele interesujących wpisów. Przyjemnie będzie też, jeśli napiszesz recenzję.

Instaluje się je w taki sposób, że hamują tylne koła samochodów, które się cofają, zabezpieczając przed stłuczkami.

Tags: kawa, Wyposażenie, stal, sposób