Prowadzenie lombardu w dzisiejszych czasach wydaje się być trudniejsze niż jakiś czas temu, ale jednak opłacalne

Posted on 22/01/2022 7:44am

Każdy biznesmen, który miałby ochotę zająć się lombardem, powinien wiedzieć, że w tej dziedzinie zmieniło się prawo.


Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jaki typ biznesu chcielibyśmy mieć, to warto zastanowić się nad otwarciem lombardu.
archicom.pl
Author: daryl_mitchell
Source: http://www.flickr.com


gotowanie
Author: Indi Samarajiva
Source: http://www.flickr.com


Jest to w perspektywie najbliższej przyszłości fajny interes. Warto się nad tym pochylić. Jeszcze kilka lat temu założenie lombardu było bardzo łatwe. Obecnie wymagania są już większe. Warto się z nimi zapoznać, żeby nie popełnić jakiejś gafy. Od 2016 takie lombardy, które pożyczają pieniądze, były zobligowane, by przekształcić się w spółki z minimalnym kaPITałem własnym wynoszącym 200 000 zł. Rzecz jasna powinniśmy również zarejestrować swoją działalność w KRS. To niezwykle istotne, żeby nie mieć za jakiś czas jakiś problemów z prawem. By lombard funkcjonował jak należy oraz przynosił zyski, trzeba wziąć pod uwagę dwie kwestie — miejsce oraz specjalizację. Pierwsza kwestia dotyczy miejscówki na nasz biznes.

Zastanawiasz się, jaki inny serwis omawia tak samo pomocne porady? Kliknij oraz zerknij na witrynę (https://www.autopart.pl/akumulatory-ciezarowe-i-autobusy), do której odnośnik jest tutaj!

Wybór bardzo zamożnej dzielnicy będzie złym wyborem. Korzystniej iść w dzielnice, gdzie mieszka sporo ludzi, którzy raczej nie są bogaci. Wszystkie regiony poprzemysłowe powinny być więc dobrym wyborem. Druga sprawa dotyczy tego, czym mamy ochotę handlować. Czy pragniemy zająć się wyłącznie elektroniką (telefony, laptopy, aparat fotograficzny itd.
) czy może dla przykładu handlem wszystkiego? Wtedy dużo zależało będzie od tego, jak duży wynajmiemy lokal. Przecież gdzieś to wszystko będziemy musieli składować.

Tags: rzeczy, biznes, WC, PIT, miejsce