Pragniesz wspaniałego klimatu we własnym domu? To może kominek? To pomysł na oszczędność i wyjątkową atmosferę

Posted on 22/06/2018 6:21am

Myślisz że przydałby ci się kominek? nic straconego, przede wszystkim musisz zwłaszcza odpowiedzieć sobie na pytanie, czy preferujesz kominek otwarty, czy lepszy będzie wkład kominkowy. Jaki rodzaj kominka stanie się dla Ciebie najdogodniejszy? Sprawdź nasze podpowiedzi.

kominek
Author: MS więcej niż OKNA
Source: MS więcej niż OKNA
Kominek w domu to coś więcej niż centrum ciepła, to niezapomniane momenty przy radosnym ogniu, to czas, kiedy za oknem mroźnie i szaro, a Ty możesz cieszyć się przyjemnymciepłem. Na szczęście coraz więcej ludzi może sobie pozwolić na kominek w swoim domu. (kominki) szczególnie obecnie, gdy w ofercie jest naprawdę duży wybór i wiele opcji do wyboru, czyli od wkładów kominkowych, poprzez minimalistyczne rozwiązania, po unikalne projekty. Kiedy jednakże wreszcie będziesz pewny, że chciałbyś mieć kominek we własnym domu powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebny ci kominek otwarty czy zamknięty.

Większość ludzi decyduje się na kominek zamknięty, również ze względu na koszty dotyczące ogrzewania, jednak są momenty, kiedy powinno się przemyśleć budowę kominka otwartego. Są to sytuacje, kiedy mamy w planie palić w kominku okazjonalnie, tylko dla zbudowania atmosfery. W takiej sytuacji jest to dogodne rozwiązanie, szczególnie, że jeśli nie będziemy eksploatowali często, to zakup wkładu byłoby niepotrzebnym wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Tak samo należy postąpić, kiedy nie potrzebujemy kominka jako głównego źródła ciepła. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że kominek otwarty pozostawia w domu bardzo małą część energii, jaka powstaje po spalaniu w nim drewna. ciepła energia nie utrzyma w pomieszczeniu dłużej niż przez kilkadziesiąt minut po dogaśnięciu materiału palącego. http://kohut-kamien.pl/W roli dodatkowego, a często również głównego źródła ciepła może wystąpić tylko kominek zamknięty. W zależności od tego, w jaki wsad będzie wyposażony jest on zobligowany do ogrzania pomieszczenia, w którym jest umieszczony, a również cały dom, jest to możliwe, gdy zamontujemy system DGP. Można ogrzać tez cały dom i wodę użytkową, kiedy będzie w użyciu wkład z płaszczem wodnym. Niemniej, nawet podstawowy wkład kominkowy jest skuteczniejszy niż najlepszy kominek otwarty, gdyż jego sprawność jest kilkukrotnie większa. ponadto, co niezwykle ważne, kominek z wkładem jest zupełnie bezpieczny. Nie trzeba doglądać ognia czy wygaszać go przed snem.

Tags: kominki, ogrzewanie, wkłady kominkowe