Pozyskiwanie wody deszczowej - za pomocą czego się to robi?

Posted on 05/06/2019 7:57am

Zmiany klimatyczne i coraz większe potrzeby doprowadzają to tego, że redukują się źródła wody pitnej. Jednym ze z rozwiązań oszczędzania wody jest gromadzenie i użycie w domu, także na działce wody deszczowej. Sporo wody jest możliwość zaoszczędzić, używając deszczówkę zbieraną z dachów budynków na działce, pod warunkiem że nie są one pokryte eternitem ani papą.

Używając deszczówkę, można zminimalizować pobór wody wodociągowej o połowę. Najprościej jest podstawić pod rynnę pojemniki na wodę, a następnie przy użyciu pompy pozyskiwać nazbieraną w niej wodę do nawadniania ogrodu. Kupisz tutaj: kliknij.

W sprzedaży są specjalne filtry, jakie łatwo instaluje się na rynnie, czy też u jej wylotu, skąd woda kierowana jest do zasobnika. Wyposażone są one w zabezpieczenia przelewowe, nie ma więc niebezpieczeństwa, że jej nadmiar spłynie ze zbiornika na działkę.

Bardziej zaawansowany sposób uzyskiwania i wykorzystania deszczówki to założenie systemu zbierania wody opadowej. Woda magazynowana jest w zasobniku, zazwyczaj zakopanym w gruncie blisko budynku. Jego wymiar powinna być przystosowana do średnicy połaci dachu, z którego woda będzie nagromadzana.

zielony zbiornik na deszczówkę
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Wytwórcy oferują duży zasięg pojemności i rodzajów pojemników. Są to zbiorniki na wodę deszczową podziemne i naziemne, oraz gotowe rozwiązania systemowe do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej. Pojemniki naziemne służą do gromadzenia wody z rur spustowych odprowadzających wodę z rynien na zewnątrz domu. Pojemniki różnią się budową, formą i trwałością.

Po przeanalizowaniu tego wpisu, polecam przyczepki do samochodu pozostałe informacje na omawiany temat, które będą równie absorbujące.

Okazały wybór zbiorników, dostępnych na stronie z ofertą zbiorników na deszczówkę, zezwala dopasować rozwiązanie do najróżniejszych funkcji.Woda opadowa jest miękka, albowiem zawiera mało jonów magnezu i wapnia. Woda deszczowa, poza zagospodarowaniem w ogrodzie, nadaje się również do prania. Zastosowana w spłuczce nie pozostawia kamienistego osadu.

Zerknij - przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie nowe hiperłącze (http://www.sigma-rachunkowe.pl/). Tam odkryjesz wiele rzetelnych informacji na ten temat.

Dlatego że w jej skład wchodzą roztwory słabych kwasów, pobudza korozję metali. Trzeba ją więc gromadzić w pojemnikach z tworzyw syntetycznych. Lepiej jest, kiedy rury, którymi jest doprowadzana do zasobników, są wykonane z surowca sztucznego.

Tags: ogród, woda, pojemniki, deszczówka, Zbiorniki