Poszukujesz właściwego projektu na dach? Poznaj najbardziej popularne typy dachów oraz ich plusy

Posted on 17/07/2019 7:39am

Budując własny dom stajemy przed wieloma pytaniami, a jednym z nich jest typ dachu. To jeden z istotniejszych elementów konstrukcji, zatem nie możemy podejmować nieprzemyślanych wyborów, ponieważ musi zadowalać wszystkich mieszkańców, nie tylko jeżeli chodzi o jego zewnętrzny wygląd, ale również o praktyczność i cenę. Jakie w takim razie są szczególnie popularne rodzaje dachów?


Dom jednorodzinny
Author: markheybo
Source: http://www.flickr.com
Często poszukiwane są projekty domów z dachem dwuspadowym. Są bardzo eleganckie oraz świetnie się prezentują, a do tego pozwalają zaoszczędzić fundusze. Ich konstrukcja jest prosta, dlatego nie wymaga dużo czasu. Bezapelacyjnym walorem jest także skuteczne zabezpieczenie przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Czy po przeczytaniu prezentowanego artykułu udało Ci się wynieść coś interesującego? Jeżeli tak, to zobacz pozostałe informacje tu - na pewno pochłoną Cię całkowicie.

Tak samo deszcz, jak też śnieg bez problemu ściekają po dachu oraz nie gromadzą się w załamaniach, jakich po prostu nie ma. Ten typ dachów daje również szerokie możliwości wykorzystania poddasza. Nie odbiera dużo miejsca wewnątrz domu, dlatego można śmiało pomyśleć nad dodatkowym pokojem.

Drugim typem dachów są dachy wielospadowe, których forma jest bardziej skomplikowana, jednak z drugiej strony – również o wiele atrakcyjniejsza. () Niniejsze dachy zawsze zwracają uwagę, lecz domagają się więcej pracy i większych kosztów. Wielokrotnie należy kupować dodatkowe akcesoria, jak również nie da się uchronić przed odrzutami blacharskimi. Dachy te, choć wyjątkowo ładnie wyglądają, to zabierają sporą część poddasza.

Nie zwlekaj - jeżeli przypadł Ci do gustu ten wątek, to bieżący wpis (https://urbanski.pl/) możesz również przeczytać pod wskazanym linkiem. Informacje stworzyliśmy dla Ciebie z ochotą.

Jeśli mamy duży dom, z pewnością nie zrobi to nam różnicy. Decyzja będzie trudniejsza dla ludzi, którzy z przyczyn finansowych bądź ze względu na wielkość działki mają ograniczony metraż domu, dlatego coś musimy sobie odpuścić.

Trzeba jeszcze mieć na względzie projekty domów z dachem kopertowym. Najlepiej je zastosować w domach parterowych, których mieszkańcy nie zamierzają wykorzystywać poddasza. Są estetyczne oraz bardzo praktyczne, gdyż również nie zatrzymują wody. Dają duże pole wyboru, jeżeli chodzi o pokrycia, często jednak należy zastosować dodatkowe akcesoria, zwłaszcza w narożach.


domek
Author: Pixelteufel
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na dach weź pod uwagę, na czym najmocniej ci zależy oraz jakiego wyglądu domu oczekujesz. Możesz poradzić się specjalisty, jeżeli nie umiesz sam podjąć decyzji. Architekt najlepiej zasugeruje ci, jakie typy dachów będą należyte oraz stworzy projekt, który będzie odpowiadać twoim wymogom.

Tags: dom, projekty, architekt