Poszukujesz mieszkania w Poznaniu? Warto zwracać szczególną uwagę na te kwestie!

Posted on 25/02/2022 2:19pm

Szukanie nowego mieszkania zdecydowanie nie jest proste - wie o tym znakomicie praktycznie każdy, kto przynajmniej raz staną przed tego rodzaju zadaniem. Na kupno takiego mieszkania trzeba zazwyczaj wydać naprawdę sporo pieniędzy - zwykle są to oszczędności naszego życia albo zaciągnąć naprawdę wielki kredyt.


Dlatego też zwykle boimy się zainwestować w nowe mieszkanie i powierzyć praktycznie wszystkie nasze pieniądze jednemu deweloperowi. Jeżeli decyzja o kupne swojego mieszkania wciąż przed Tobą, niewątpliwie powinieneś zapoznać się z naszym artykułem - opisujemy w nim, czego dokładnie powinieneś się obawiać i na co zwracać szczególną uwagę.


Rynek pierwotny czy wtórny


usterki
Author: Guillaume Speurt
Source: http://www.flickr.com


Pierwszą kwestią jest wybór, czy chcesz kupić mieszkanie na rynku wtórnym czy prosto od dewelopera. Zwykle wszystko zależy od różnic w cenie, które w różnych miastach przedstawiają się różnie - na przykład takie jak mieszkania Poznań rynek pierwotny oferuje, zazwyczaj są w podobnych cenach jak mieszkanka kupowane bezpośrednio od dewelopera . W podobnej sytuacji lepiej będzie oczywiście zainwestować w nowe mieszkania - chyba że bardmieszkania (zobacz) nam na przykład na czasie - w podobnych sytuacjach kupno mieszkania z rynku wtórnego z pewnością będzie lepszym wyborem. Zwykle mieszkania (sprawdź nowe mieszkania w Toruniu) Poznań rynek pierwotny proponuje z dość odległymi terminami odbioru wykończonego mieszkania.


Deklaracje deweloperów
mieszkania poznań rynek pierwotny
Source: pixabay


Zanim podpiszesz umowę z deweloperem, bez wątpliwości powinieneś dać ją zaufanemu prawnikowi do przeczytania. On będzie w stanie powiedzieć Ci, czy kontrakt nie zawiera żadnych kruczków prawnych, a równocześnie czy nie trzeba w nim zmienić jakichś zapisów. Na dodatek zwracaj szczególną uwagę na zapisy dotyczące pewnych materiałów, które mają być użyte przez dewelopera do wybudowania bloku i wykończenia Twojego mieszkania - w czasie budowy powinieneś od czasu do czasu wpaść tam ze znajomym budowlańcem, który pomoże Ci stwierdzić, czy deweloper dobrze wywiązuje się ze swoich deklaracji.


Tak samo w czasie odbioru mieszkania musisz zjawić się na budynku z fachowcem - dzięki niemu od razu będziesz mógł zgłosić ewentualne nieprawidłowości, a deweloper równocześnie od razu będzie mógł się do nich w jakiś sposób odnieść. To na pewno bardzo skróci czas odbioru końcowego mieszkania i z pewnością zaoszczędzi Ci sporo nerwów.

Tags: mieszkania, materiał, pieniądze, oszczędności, umowa