Postawienie magazynu - istotne informacje i cenne wskazówki

Posted on 28/01/2021 9:40pm

Bardzo wielu młodych przedsiębiorców popełnia bardzo duży błąd - najzwyczajniej w świecie całkowicie pomniejszają bardzo dużą rolę magazynu w kwestii prowadzenia sklepu w Internecie. A przecież fakty są takie, że w większości przypadków przynajmniej mały magazyn jest potrzebny. Możemy rozumować inaczej, lecz co z tego, jeśli bardzo się mylimy?
magazyn z asortymentem
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Wiadoma sprawa - finanse. Nie można powiedzieć, iż posiadamy wystarczające pieniądze na to by założyć magazyn. Przecież to kupa kasy! Zapewne giganci internetowi mogą sobie pozwolić na ogromne magazyny, ale raczej nie my. I dlatego też warto pomyśleć w jaki sposób stworzyć taki magazyn, który będzie pod każdym względem OK, a jednak nie będzie zbytnio drogi. To także zależy od rodzaju założonego przez nas sklepu internetowego. Zatem regały magazynowe (zobacz ofertę firmy Olejnik Systemy Magazynowe Sp. z o.o.) są potrzebne, gdy w rachubę wchodzi sprzedaż powiedzmy albumów muzycznych, lecz jeśli mamy sklep z przykładowo kosmetykami, całkiem często niezbędna jest lodówka. To też mocno zależy od typu owych kosmetyków...

Generalnie chodzi o to, że powinniśmy umiejętnie przystosować magazyn (regały paletowe wjezdne) do własnych potrzeb. Trudno również poradzić, które regały są najbardziej wskazane, lecz tak naprawdę w wielu przypadkach regały jezdne (sprawdź solidne regały przejezdne znajdziesz tu) odgrywają przydatną rolę. Trzeba również nadmienić, iż konsumenta bardzo interesuje to, aby wiedzieć czy w istocie dystrybuowany przez nas towar jest w magazynie. Jeśli obiecujemy, że naprawdę jest, klient wpłaca pieniądze, a później dowiaduje się, iż coś jest nie w porządku, to bez cienia wątpliwości nie będzie za bardzo uradowany. Może nawet już nigdy nie zrobi u nas zakupów! A należy zakładać, że klient to prawdziwy skarb.Zadbajmy zatem o logistykę - nigdy produkt, którego nie ma w magazynie (warto zobaczyć okazję na: czytnik kodów qr) i hurtowni nie powinien widnieć w ofercie sklepu. To całkowicie nieodpowiedzialne. Chociaż oczywiście jakieś wpadki tak czy siak mogą się zdarzyć. Jednakowoż rozchodzi się o to, aby nigdy takowych błędów nie było za dużo. A więc: niezmiernie istotne jest to by rozsądnie podejść do wszelkich tematów związanych z magazynem. Czyż wyobrazić sobie sprawny sklep bez odpowiednio magazynu?

Tags: regały, klient, magazyn, dystrybucja, towar