Posiadasz balkon? Popatrz, co będzie ci potrzebna w nowym sezonie!

Posted on 03/05/2022 7:40am

Okres zimowy to czas, gdy w naszym ogrodzie czy na tarasie mało się dzieje. Pogoda nie sprzyja nawet spacerom, nie wspominając już o przesiadywaniu czy upajaniu się widokami, jakich brak.
prąd
Author: ninara
Source: http://www.flickr.com


Jest to także jednakowoż idealny okres na wymyślenie zmian, które zaczniemy razem z nastaniem ciepłych dni.


Oprócz planowania zadań sprzątaniowych warto poświęcić trochę czasu na rozważenie wystroju tarasu. Może warto byłoby umieścić nowiuteńkie rośliny lub zastąpić donice? Jeżeli dotychczas posiadaliśmy tylko standardowe, oklepane, okrągłe, możemy zaryzykować i zdobyć już teraz prostokątne donice, które mogą się poprawniej wkomponować w obrys tarasu, a bezsprzecznie będą się dobrze prezentować z przesadzonymi roślinami. Kiedy wybierzemy na większy format, damy radę w takowej donicy urządzić mini-skalniak lub umieścić kilka rodzajów roślin. W trakcie kwitnienia spowoduje to wybuch barw niezależnie od żyzności gleby w ogrodzie! - podświetlane donice.


prostokątne donice
Author: Joanne
Source: http://www.flickr.com


Innym tematem wartym przeanalizowania jest podświetlenie tarasu. Dla umilenia klimatu wszystkie źródła stłumionego oświetlenia będą w sam raz.

Jeżeli interesują Cię przedstawione zagadnienia, to kliknij w ten link. Pod nim znajduje się darmowy dostęp (https://www.greczka.pl/oferta/schladzacze-odmulin/) do bardziej szczegółowych informacji powiązanych z tym tematem.

Niemniej w miejsce standardowych lamp solarnych możemy zobaczyć, jak funkcjonują podświetlane donice, jakie z natury swej pełnią dwie role - doniczki na zieleń i źródła oświetlenia w ciemności. Przy nabywaniu ich zwróćmy tylko uwagę, azaliż działają na ogniwo, czy potrzebują stałego podłączenia do sieci elektrycznej, co może niekiedy być trochę problematyczne - obejrzyj prostokątne donice.
W każdym razie, takie podświetlane donice są dobrym sposobem na urozmaicenie ogrodu, szczególnie że w atrakcyjny sposób mogą zaakcentować atuty szczególnych okazów, jakie tam hodujemy.

Tags: donice, dom, gleby