Popalasz papierosy? Przekonaj się, jak możesz oszczędzić nieco pieniędzy!

Posted on 11/07/2018 4:32pm

W dzisiejszych czasach naprawdę wiele ludzi ma nałóg nikotynowy. Najczęściej zaczynamy popalać w sytuacjach nerwowych albo po prostu ze znajomymi na imprezach i chociaż początkowo wydaje się, że to nic takiego jednakże po jakimś czasie okazuje się, że nie można się obejść bez jednego lub dwóch papierosów w ciągu dnia.

papieros
Author: Pikku-Mikko
Source: http://www.flickr.com
W dodatku z czasem nasz organizm domaga się coraz większych dawek nikotyny, przez co zaczynamy popalać jeszcze więcej - bez wątpliwości znasz kogoś, kto spala przynajmniej dwie paczki papierosów dziennie. Kiedy kiedykolwiek paliłeś, z pewnością wiesz świetnie, jak wiele kosztują papierosy i jak ogromne pieniądze potrafią przeznaczać na ich zakup palacze. Jeżeli Ty również palisz, z pewnością zastanawiałeś się co najmniej raz, jak ograniczyć ilość wydawanych na papierosy pieniędzy. Oto parę naszych porad.Jeśli palisz naprawdę dużo, bez wątpienia najlepszym sposobem na oszczędzanie pieniędzy będzie samodzielne skręcanie papierosów. Na początku będziesz musiał jednak nieco zainwestować w niezbędne akcesoria, takie jak choćby gilzy czy też na przykład nabijarka do papierosów, jednakże z czasem stwierdzisz, że naprawdę dużo dzięki temu oszczędzasz (nabijarki do papierosów). Czego zatem będziesz potrzebował? Na pewno niezbędne Ci będą gilzy (dalej), czyli cienkie bibułki, w które będziesz zawijał tytoń. Pamiętaj, iż praktycznie każdy gilzy - gilzy dark horse producent ma gilzy, które nieco różnią się od siebie - dlatego powinieneś wypróbować różnych żeby móc wybrać te ulubione. W dodatku oczywiście niezbędny jest Ci tytoń - tutaj masz naprawdę duży wybór pośród różnego rodzaju marek i smaków. Dodatkowo kupując tytoń z zaufanego miejsca masz pewność, że jest on zdecydowanie lepszej jakości niż ten znajdujący się w normalnych papierosach.

papieros, książka
Author: Pikku-Mikko
Source: http://www.flickr.com
Niezbędne Ci będą również filtry do papierosa i to właściwie tyle. Oczywiście możesz kupić wszelkiego rodzaju dodatkowe gadżety jak dla przykładu nabijarka do papierosów, jednak nie są one niezbędne. Jeśli chcesz jedynie zaoszczędzić pieniądze, wtedy zorientuj się, jaki jest niezły gilzy producent, weź od niego gilzy wybierz tytoń o ciekawym smaku oraz dobierz do tego filtry, które będą zatrzymywały przynajmniej część rakotwórczych i szkodliwych związków.

Jeśli zastosujesz się do naszych rad, z pewnością już po paru tygodniach zauważysz znaczącą różnicę w ilości gotówki w swoim portfelu!

Tags: akcesoria, papierosy, nałóg, pieniędze