Pomysł na biznes - firma transportowa

Posted on 21/05/2022 7:24am

Zastanawiasz się nad uruchomieniem firmy transportowej i nie wiesz od czego począć? Jesteś zawodowym kierowcom i pragniesz pracować u siebie?


Rozpoczęcie własnej działalności transportowej to świetna opcja dla osób, które nie chcą wykonywać pracy na etacie jak też są w stanie uzyskać kapitał początkowy.
transport osób
Author: www.indeco.pl
Source: www.indeco.pl


W najprostszym wariancie na start przedsiębiorstwa powinno się przeznaczyć sumę na pułapie mniej więcej 70 000 złotych. Przy czym zakup floty możesz finansować prywatnymi pieniędzmi, ale też skorzystać z samochodowego kredytu lub leasingu. Jeśli nie masz potrzebnych środków na rozpoczęcie działalności, zapoznaj się z bieżącą propozycją dotacji dla nowo powstałych przedsiębiorstw. Transport osób także poza granicami kraju wymaga w dodatku uzyskania licencji wspólnotowej na transport, przyznawanej przez GITD.


Prawdopodobnie wiesz już na jakim terenie będziesz funkcjonować. Dobrze jest zorientować się z jakimi firmami będziesz konkurował. Dowiedz się jakie są mocne strony Twoich konkurentów, a także jakie są przeciętne ceny usług które i Ty będziesz świadczyć. Jeżeli chodzi o transport osób rywalizacja jest bardzo duża. Na nieszczęście oferta przewyższa popyt. Warto także przeanalizować to jakie zagrożenia mogą stanowić drugie formy transportu.

Zaintrygował Cię nasz post? Masz ochotę na inne? W takim razie jesteśmy tam (https://www.greczka.pl/oferta/schladzacze-odmulin/) - trzeba kliknąć w poniższy link i czytać następne wątki.

Coraz to bardziej atrakcyjny staje się tak zwany transport kombinowany, kolejowy nie jest aż tak popularny, jak drogowy, ale jego znaczenie pomału rośnie. Warto zastanowić się nad spożytkowaniem innych możliwości.
Kolejną kwestią będą firmy, które będą Ci dostarczać artykuły nieodzowne do prowadzenia działań (paliwo, serwis). Istotne jest znalezienie takich podmiotów, które będą świadczyć swoje usługi na takim poziomie opłat, który pozwoli być Ci konkurencyjnym.

Tags: firma, konkurencja, towary