Pomagamy zakupić najlepsze akcesoria do odkurzacza

Posted on 25/06/2020 7:44am

Sprzątanie domku, w szczególności dywanów pełnych włosów oraz innych zanieczyszczeń bywa zajęciem uciążliwym.


Z pomocą przychodzą udogodnienia w formie turboszczotek albo ich ulepszonej wersji, którą jest elektroszczotka.
Jeśli idzie o turboszczotkę to końcówka zakładana na rurę wyzyskująca siłę wciągającą elektroluksu. Działa jedynie w wypadku, gdy urządzenie jest uruchomione. Turboszczotka jest zaopatrzona w walec z szczotkami, który przy włączonym odkurzaczu cały czas się obraca. Dzięki temu nadzwyczaj dobrze zbiera wszelkiego typu zanieczyszczenia (takie jak włosy, pył) z dywanów.


Jadące auto
Author: Micolo J
Source: http://www.flickr.com


Bardzo podobną końcówką do odkurzacza jest tzw. elektroszczotka, wykorzystująca prąd. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz ją w każdym momencie uruchomić czy też wyłączyć z pomocą guzika.

Przejrzyj ten niezły serwis (http://www.eztime.pl/marki/33-zegarki-orient-star), a upewnisz się, że zawarte w nim wiadomości są bardzo interesujące, ponieważ to ta sama tematyka, co w tym poście.

Na pierwszy rzut oka są to podobne szczotki. Różnią się jednakże sposobem pracy. Do obracania wałka elektroszczotka wykorzystuje prąd, dzięki czemu w każdym momencie można ją wyłączyć bez przymusu wyłączania odkurzacza.

Masz apetyt na kolejną informację na opublikowany tutaj temat? Jeżeli tak, to ochoczo kliknij tutaj – to użyteczna oferta!

Natomiast turboszczotka działa dzięki sile ssącej odkurzacza. Jeśli w domku znajduje się sporo kobierców, a przy tym nie brakuje domowych zwierząt gubiących kłaki (np. psa) warto dokupić turbo ewentualnie elektroszczotkę. Pomoże ona prędzej uporać się z brudem wchodzącym pomiędzy włókna kobierca. W wielu sytuacjach poprawia również sam wygląd kobierca, wygładzając go oraz usuwając nawet drobne zanieczyszczenia.
Jeśli natomiast w domku są niemalże same panele czy też płytki turboszczotka potrafi być nie jedynie mniej skuteczna niż zwyczajna końcówka, lecz też głośniejsza.

Tags: mieszkania, pies, włosy