Podstawowe zadania gazetek promocyjnych w reklamowaniu towarów marketów i sieci handlowych

Posted on 22/12/2018 7:28am

Kilkanaście lat temu do naszego kraju zawitały pierwsze hipermarkety. Oprócz rewolucji w handlu przyniosły także inną, choć znacznie mniej widoczną zmianę w podejściu do reklamy. Wraz z nimi zaczęły się bowiem pojawiać promocyjne gazetki, będące zupełnie nowym w naszym kraju sposobem promocji. Jak wykazują ostatnie badania, bardzo dobrze zostały one przyjęte na naszym rynku, bardzo dobrze to zresztą widać na klatkach schodowych w blokach, gdzie praktycznie co kilka dni uzupełniane są nowe z następnych marketów. I jak tylko się pojawią, to znikają od razu, bo ludzie chętnie z nich korzystają.


materiały promocyjne
Author: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Source: http://www.flickr.com
Szacuje się, że znacznie więcej niż połowa klientów co najmniej raz w miesiącu ma styczność z gazetkami promocyjnymi, i duży odsetek tej grupy decyduje się po jej przeglądnięciu na zakupy do danego sklepu. Potwierdza to niezwykle dużą skuteczność reklamowych gazetek, które są bezsprzecznie jednym z najlepszych produktów reklamowych wykorzystywanych z dużym powodzeniem we współczesnym handlu.

Reklamowe gazetki wydawane są przeważnie przez duże sieci sklepów, hipermarkety i sklepy elektroniczne, lecz bardzo często próbują tego rodzaju promocji także lokalni właściciele sklepów. Ogromną zaletą tego typu gazetek będzie możliwość zaprezentowania szerszej gamy oferowanych produktów. Na przykład gazetki tesco mają przeważnie promowane towary z kilkunastu różnych działów, przykładowo takich jak wędliny, słodycze czy napoje.


Są także wydawane tematyczne gazetki, z ofertą określonej grupy produktowej, i do nich zaliczyć można gazetki ogrodowe, świąteczne czy związane ze świętami wielkanocnymi. Z kolei saturn gazetka promocyjna informować będzie klientów o aktualnych promocjach na sprzęt RTV, AGD lub komputerowy. Bardzo ważną zaletą gazetek promocyjnych jest przekazywanie informacji klientów o promocjach oraz przecenach. Najczęściej będzie to wyglądało tak, że przy zdjęciu towaru drukuje się starą, przekreśloną cenę, a obok znacznie większą czcionką nową, najczęściej dużo niższą.

Tags: AGD, zakupy, RTV, reklamy