Podstawowa umiejętność to przeprowadzenie pierwszej pomocy

Posted on 30/05/2022 10:28am

Nigdy nie możemy być pewni co nastąpi po naszym wyjściu z domu. Moglibyśmy być świadkami zasłabnięcia, bądź wypadku na drodze, a pokonywana każdego dnia droga do pracy może przeistoczyć się dla nas w istny koszmar.
5 żelaznych zasad, jak radzić sobie z upałem
Author: Grupa Scanmed Multimedis
Source: Grupa Scanmed Multimedis


W takich chwilach najważniejsze staje się to, żeby zachować zimną krew.


Podstawową rzeczą, której uczy się każde dziecko podczas nauki w szkole powinno być udzielanie pierwszej pomocy. Sprawdzenie znajomości zasad udzielania jej powinno być prowadzone razem z egzaminem maturalnym, ponieważ każdy człowiek powinien umieć prawidłowo zachować się w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia innych ludzi.

Jeżeli zafascynował Cię ten materiał, to tu znajduje się notka spod linku (https://inte.com.pl/), która też zawiera bardzo ciekawe informacje na prezentowany tutaj temat.

Naturalnym jest to, że dzieci w podstawówce nie myślą o zagrożeniach wynikających z braku znajomości tak istotnej kwestii, jaką może być pierwsza pomoc. Rolą rodziców i nauczycieli powinno być jednak uświadomienie im wagi tej umiejętności. Nikomu źle się nie życzy, lecz wypadki się zdarzają i każdy może kiedyś zostać zmuszonym, aby ratować życie swoich przyjaciół, a do tego potrzebna jest pierwsza pomoc.. Wystarczy, że małe dziecko zakrztusi się herbatką i już nieszczęście gotowe, a przecież nikt nie chciałby być (warte przeczytania) świadkiem najgorszego w tym wypadku scenariusza.Idąc na fitness, bądź pobiegać z kimś znajomym, nam lub komuś innemu może przydarzyć się kontuzja. Warto wiedzieć jak się wtedy zachować i co zrobić w wypadku zwykłego zwichnięcia, lub w poważniejszej sytuacji, którą może być nawet otwarte złamanie. Na drodze również nietrudno o wypadki. Na kursie prawa jazdy temat ten jest poruszany zwykle pobieżnie, a to przecież podstawowa sprawa dla osób włączających się do ruchu drogowego. Nawet nie biorąc udziału w wypadku, a będąc jego świadkiem, mamy obowiązek udzielić pierwszej pomocy jego ofiarom.
By mogło się to stać musimy jednak wiedzieć jak się za to zabrać.


Mówią, że "wypadki chodzą po ludziach". Umiejętność udzielania pierwszej pomocy już niejednej osobie uratowała zdrowie czy nawet życie, a jedynie od nas samych zależy, czy ich ilość będzie się zwiększać.

Tags: pokój, maluch, domu