Pielęgnacja mebli skórzanych – praktyczne wskazówki

Posted on 13/08/2019 7:31am

Jeśli w twoim salonie masz szykowne meble skórzane, powinieneś orientować się, jak o nie zadbać, aby przez długie lata wyglądały jak nowe. Wystarczy parę sugestii, a szybko nauczysz się odpowiedniej pielęgnacji.
kanapa skórzana
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Trzeba zacząć od tego, że meble mają nieprzerwany kontakt z brudem, pyłem, a co najgorsze – również z napojami i posiłkami, które zjadamy na obiad czy kolację np. oglądając TV. Jeżeli użyjemy pierwszego lepszego preparatu, możemy jedynie bardziej sobie zaszkodzić, aniżeli pomóc. Musimy zakupić stosowne środki, które są specjalnie przeznaczone dla skóry.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu wizytówki przedszkole, żeby poznać uzupełniające info na przedstawiany w artykule zagadnienie. Czekamy na twą recenzję!

Najlepiej jest natychmiast usunąć rozlany sok bądź sos ze spaghetti, jeżeli jednak przegapimy wypadek lub zapomnimy o zaschniętych pozostałościach posiłku, należy właściwie zadziałać. Nie używajmy pierwszego lepszego typu odplamiaczy, ponieważ nieodwracalnie zniszczymy skórę i będziemy zmuszeni zakamuflować defekt poduszkami. Gorzej, jeżeli plama jest umiejscowiona pośrodku kanapy – wtedy nic nie pomoże, poza nakryciem, które jednakże nie zawsze współgra z wystrojem wnętrza oraz charakterem samej wersalki. Skóra jest nadzwyczaj delikatnym tworzywem i najkorzystniej jest wykorzystać wodę bądź wodę z mydłem.

meble skórzane
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Jednak nie tylko przed plamami musimy ochraniać ładne i gustowne meble skórzane. Istotne jest częste jej nawilżanie, np.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie opisującym podobne informacje. Są tak samo emocjonujące, ponieważ odnoszą się do tego samego tematu.

kremem stearynowym, który zapobiegnie pękaniu skóry. Dobrze jest też ustawić kanapę w ciemnym miejscu. Wystawienie mebla na bezpośrednie działanie słońca może sprawić, że jego kolor wyblaknie, a normalne nawilżanie nie będzie efektywne. Ponadto unikajmy miejsc obok kaloryferów. Lepsze będzie towarzystwo chłodniejszej ściany. Nacierając skórę kremem pamiętajmy, by robić to subtelnie za pomocą miękkiej szmatki ( modele narożników skórzanych. Dobrze także czasem odkurzyć sofę odkurzaczem, jeżeli tylko posiadamy odpowiednią do tego szczotkę. Dodatkowo najlepiej co trzy miesiące, należy zastosować specjalny preparat impregnujący, który przedłuży trwałość oraz dobrze zakonserwuje skórę.

Jeśli będziesz stosować się do powyższych porad, twoje meble będą zachwycać gości na każdej imprezie i nie będziesz mieć z nimi kłopotów. Trzeba o nie zadbać - przecież nie kosztują mało i nie zmieniamy ich co sezon, ale raz na parę lat.