Piaskowanie jako proces zbliżony do szlifowania

Posted on 22/08/2019 7:30am

Piaskowanie to zabieg zbliżony do szlifowania, lecz jest on dużo dokładniejszy. Piaskowanie umożliwia wyczyszczenie najmniejszych kącików. Do piaskowania nieodzowne są należyte przybory.


pistolet do piaskowania
Author: Tino Rossini
Source: http://www.flickr.com
odwadniacz do kompresora
Author: Alpha
Source: http://www.flickr.com


Centrum handlowe
Source: http://pixabay.com/


Pistolet do piaskowania z pojemnikiem jest znakomity dla wszystkich tych, którzy nie mają oddzielnego pojemnika na piach, lub inny półprodukt do piaskowania.

Hej, sprawdź to (http://interdeko.pl/), jeśli do tej pory nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Pistolety z zasobnikiem z reguły zezwalają na mniejsze tempo pracy niż pistolety sprzężone z samodzielnymi, dużymi pojemnikami. Tego typu pistolety nadają się do piaskowania malutkich przestrzeni, bądź niewielkich części. Na rynku istnieje cała masa urządzeń owego rodzaju. Powinniśmy wybrać pistolety ze względu na charakter pracy, typ piaskowanej powierzchni, częstotliwość pracy, a przede wszystkim winniśmy łączyć pistolety do piaskowania pod kątem posiadanej sprężarki, kompresora i potencjalnego zasobnika na towar, jakim piaskujemy.


Pistolety do piaskowania są prostymi sprzętami, jakie zezwalają na piaskowanie części metalowych, szklanych, kamiennych i drewnianych.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to w tym miejscu jest notka z www (https://snmw.pl/skup-wycena-bilonu/), która też ma bardzo ciekawe dane na omawiany tutaj temat.

Jednak, ażeby zdołać w miarę sprawnie piaskować, jesteśmy zmuszeni wyposażyć się w kompresor, pojemnik i sprężarkę, odwadniacz do kompresora. Te narzędzia nie należą do najtańszych. Przeciętny koszt w miarę przyzwoitego osprzętu do piaskowania to koszt blisko tysiąca złotych.


Jeśli zamierzamy jednorazowo wypiaskować dany detal, należałoby rozważyć oddanie go do doświadczonego zakładu, w którym za odpowiednią sumę nam go wypiaskują.


Wybór powinien być uzależniony od rodzaju prac, częstotliwości piaskowania, również osobistych priorytetów.

Tags: koszt, Urządzenia, pracy, proces, Wybór