Pewny patent na posiadanie większej ilości klientów - system programów partnerskich

Posted on 22/06/2018 1:17am

Czym jest program lojalnościowy? W najprostszej definicji, jest to rozłożone na dłuższy okres działanie marketingowe, które służy budowaniu przyjaznych relacji z obecnymi klientami oraz pozyskiwaniu kolejnych. Tego rodzaju program skutecznie napędza sprzedaż towaru albo usługi danej firmy, pomagając zarazem redukować koszty promocji. Jeżeli w naszym przedsiębiorstwie postanowimy wdrożyć program partnerski, powinniśmy zgłosić się do specjalistycznej firmy.

Karty lojalnościowe
Author: Terry Madeley
Source: http://www.flickr.com
Kompleksowa obsługa programów lojalnościowych (źródło artykułu) opiera się na wydawaniu karty regularnego klienta, zarządzaniu korzystnymi cenami dla jej właścicieli oraz kontrolowaniu uzyskiwanych punktów lojalnościowych. Obsługa programów lojalnościowych to również przygotowywanie propozycji dla stałych klientów i administrowanie stronami, na których konsumenci mogą sprawdzać ilość zdobytych punktów. Jakie wiążą się z tym profity dla firmy?Po pierwsze, kompleksowa obsługa programów lojalnościowych będzie atrakcyjna dla nowych klientów a jednocześnie zwiększy przywiązanie do przedsiębiorstwa już tych obecnych. To rewelacyjna forma promocji i szansa na stworzenie rozległej bazy danych, przy relatywnie niskim wydatku. Koordynowanie takiego programu warto przekazać firmie zewnętrznej. Niejednokrotnie oferują one bezpłatny termin testowy, w czasie którego możemy się przekonać, czy spełniają one nasze oczekiwania.
Obsługa programów lojalnościowych musi przebiegać bez problemów, jasno dla klientów. Powinniśmy zatroszczyć się o to, by wręczane korzyści były faktycznie atrakcyjne dla naszego klienta, w pewien sposób powiązane z specjalizacją firmy. Jeśli na przykład mamy księgarnię to nasi stali klienci będą na pewno bardziej zadowoleni jeżeli dostaną a darmo bilet do filharmonii niż pluszową maskotkę.

Zaplanowany program lojalnościowy to świetna szansa, by niewielkim kosztem wypromować swój towar lub preferowaną usługę o czym więcej: http://profill.com.pl/realizacje/tp. Przywiąże do naszej firmy obecnych już klientów i ułatwi zdobyć kolejnych. To także najistotniejszy trend w marketingu – w którym odchodzi się od męczących reklam, na rzecz udogodnień dla konsumentów.

Tags: firmy, klient, reklamy, produkt