Perełki - czyli, następny tekścik z rodzaju: co warto na ten temat wiedzieć?

Posted on 05/12/2017 4:54pm

Usłyszawszy słówko "perełka", zwykle posiadamy dwa skojarzenia: 1. Widzimy morze i plażę, na której to odnajdujemy muszelkę, w której - kiedy ją otworzymy - odnajdujemy małą kuleczkę, która sprawia naszym osobom bardzo dużo szczęścia; albo Drugi - Wyobrażamy sobie jakąś elegancką, najczęściej starszą kobietę, noszącą na szyi (lub rzadziej nadgarstku) cały sznurek obleczony tą konkretną masą, nazywaną "masą perełkową".
I zwykle na tym kończy się nasza wiedza. Jednakże perły posiadają bardziej dużo ciekawostek, niż ma możliwość się nam wydawać...


trening
Author: Jarosław Pocztarski
Source: http://www.flickr.com


kuchnia
Author: HomeAid Northern Virginia
Source: http://www.flickr.com


Ponad wszystko perły posiadają dwa kryteria podzielenia ich ze względu na pochodzenie - istnieją perły ze słodkiej wody, jak i z wody słonej. Możemy je nie posiadając problemiku także po rozdzielać ze względu na kolorek, albowiem wbrew pozorom, na "perłowej bieli" się nie zakańczają. Istnieją perły: białe, koloru kremu, kremowo-różowe, kremowo-różowe rodzaju tak zwanego "fancy", zwykłe "fancy", różowe, niebieskie, a nawet brązowe oraz czarne. Ich kształt również nie finiszują na postaci okrągłej, albowiem poza nimi wyróżniamy perły: tak nazywane "barokowe", w kształcie kropli, guzika czy też ziarna, tak nazywane " połówkowe", czy też "ćwiartkowe" i parę innych.
Dobrze napomknąć, iż perły nie tylko mamy możliwość odnaleźć wewnątrz morzu, ale bywają one również hodowane we wspomnianych z początku warunkach słodko jak również słonowodnych - dzięki temu istnieją przeróżne rodzaje pereł, wewnątrz tego tak nazywane "Akoya", czy "Thaiti", perły Mórz Południowych, oraz tak zwane perełki "Shell". Perełki same w sobie bywają z masy albo macicy perłowej, które właściwie od zawsze posiadały swoją cenę.

Tags: Krem, wiedza, części, problem, kształt