Perełki - czyli, następny tekścik z rodzaju: co warto na ten temat wiedzieć?

Posted on 28/04/2021 8:38pm

Usłyszawszy słówko "perełka", zwykle posiadamy dwa skojarzenia: 1. Widzimy morze i plażę, na której to odnajdujemy muszelkę, w której - kiedy ją otworzymy - odnajdujemy małą kuleczkę, która sprawia naszym osobom bardzo dużo szczęścia; albo Drugi - Wyobrażamy sobie jakąś elegancką, najczęściej starszą kobietę, noszącą na szyi (lub rzadziej nadgarstku) cały sznurek obleczony tą konkretną masą, nazywaną "masą perełkową".


I zwykle na tym kończy się nasza wiedza.

Zainteresowany tematem? Poczytaj o nim znacznie więcej. Dlatego użyj adresu (https://magicplay.pl/), który przekieruje Cię na serwis! Zachęcamy!

Jednakże perły posiadają bardziej dużo ciekawostek, niż ma możliwość się nam wydawać...
trening
Author: Jarosław Pocztarski
Source: http://www.flickr.com


kuchnia
Author: HomeAid Northern Virginia
Source: http://www.flickr.com


Ponad wszystko perły posiadają dwa kryteria podzielenia ich ze względu na pochodzenie - istnieją perły ze słodkiej wody, jak i z wody słonej. Możemy je nie posiadając problemiku także po rozdzielać ze względu na kolorek, albowiem wbrew pozorom, na "perłowej bieli" się nie zakańczają.

Nie masz ochoty przerwać czytania intrygującego tematu na tym poście? Więc zapraszamy do kolejnych - kliknij w źródło etykiety i przenieś się na zbliżoną stronę.

Istnieją perły: białe, koloru kremu, kremowo-różowe, kremowo-różowe rodzaju tak zwanego "fancy", zwykłe "fancy", różowe, niebieskie, a nawet brązowe oraz czarne. Ich kształt również nie finiszują na postaci okrągłej, albowiem poza nimi wyróżniamy perły: tak nazywane "barokowe", w kształcie kropli, guzika czy też ziarna, tak nazywane " połówkowe", czy też "ćwiartkowe" i parę innych.


Dobrze napomknąć, iż perły nie tylko mamy możliwość odnaleźć wewnątrz morzu, ale bywają one również hodowane we wspomnianych z początku warunkach słodko jak również słonowodnych - dzięki temu istnieją przeróżne rodzaje pereł, wewnątrz tego tak nazywane "Akoya", czy "Thaiti", perły Mórz Południowych, oraz tak zwane perełki "Shell". Perełki same w sobie bywają z masy albo macicy perłowej, które właściwie od zawsze posiadały swoją cenę.

Tags: Krem, wiedza, części, problem, kształt