Pasja w życiu – jak ją znaleźć?

Posted on 06/12/2018 7:29am

Jak znaleźć pasję w życiu? Poniektórzy już od dziecięctwa pasjonują się jakąś dyscypliną sportową, sztuką bądź podróżami.


Jeśli jednak do tej pory nie odkryłaś czegoś, co faktycznie cię cieszy, nic straconego, wciąż masz szansę na odkrycie wciągającego bakcyla.
prawo
Author: Maciek Lulko
Source: http://www.flickr.com


Poniżej kilka porad, które ci w tym pomogą. Jak znaleźć pasję? Na pewno warto podjąć trud i poszukać czegoś, co uczyni twe życie ciekawszym. Chociaż może to potrwać, na pewno uda ci się. Dzięki poniższym wskazówkom przekonasz się, co tak naprawdę sprawia ci przyjemność. Próbuj nowych rzeczy. Bez tego nie uda ci się odkryć prawdziwej pasji. Skąd wiesz, iż nie pasjonuje cię tenis, skoro przenigdy nie skusiłaś się na ani jeden raz? Skąd wiesz, iż twą pasją nie będą wypieki, skoro gdy masz chętkę na słodkie, nabywasz batonik miast upiec babeczki? Skąd wiesz, że twoją pasją nie jest gra na wiolonczeli, skoro przenigdy nie wzięłaś do dłoni instrumentu? Próbuj nowych rzeczy, a w końcu trafisz na coś, co rzeczywiście cię zafascynuje.


Nie umiem - to wymówki, przez które zamykasz się na nowe rzeczy. Zmień więc nastawienie - chcę spróbować, chcę dowiedzieć się więcej na konkretny temat. Czasami możesz nie wiedzieć, jak urzekająca może być przykładowo jakaś dziedzina nauki. Jeżeli dasz sobie szansę, odkryjesz bez liku nowych możliwości. Pasja może ci się kojarzyć dla przykładu z czytaniem literatury. A może spróbujesz wykonać coś mniej popularnego? Możesz nauczyć się grać na wiolonczeli, skończyć kurs dekoracji mieszkań albo robić czarno-białe fotografie. A może kalkomania? Spisz listę rzeczy, które naprawdę kochasz wykonywać.
Może to być cokolwiek, przykładowo makijaż, uprawianie jogi, jazda na bicyklu, pisanie poematów. Jeśli jest coś, czemu naprawdę lubisz poświęcać czas, rób to jak najczęściej i zostań specjalistką w swej dziedzinie.

Tags: dzieci, czas, hobby, piec, temat