Outsourcing się opłaca

Posted on 04/12/2017 11:25am

Trudna sytuacja na rynku gospodarczym sprawiła, że dużo firm uważnie przygląda się strukturze kosztów, intensywnie szukając metod na zmniejszenie kosztów funkcjonowania firmy.
Outsourcing jest to system usług zewnętrznych zlecanych przez przedsiębiorstwa, jakie poszukują nowoczesnych rozwiązań aby ograniczyć koszty ich działalności, podnieść własną konkurencyjność, polepszyć jakość usług jak też zoptymalizować inwestycje. Dosyć popularną odmianą outsourcingu jest outsourcing finansów oraz księgowości. Korzystają z niego różnego typu firmy zarówno te mniejsze, których nie stać na własnego księgowego jak też duże korporacje, jakie nie chcą utrzymywać własnego działu księgowego. Prowadzenie wewnętrznej rachunkowości to wielki koszt dla przedsiębiorstwa - trzymanie kosztownych etatów, kupno oraz modernizacja narzędzi w formie sprzętu komputerowego jak też informatycznego oprogramowania przeznaczonego dla księgowości jak również koszt ogromniejszej powierzchni biur. Poza obniżką kosztów stałych firmy, zaletą prowadzenia rachunkowości przez firmy zewnętrzne jest przeniesienie na nie odpowiedzialności za punktualność a także zgodność z obowiązującym prawem.


pierścionek zaręczynowy, biżuteria
Author: e-azur.pl
Source: e-azur.pl


Oprócz finansów i księgowości istnieją inne dziedziny outsourcingu. Wykorzystanie zasobów zewnętrznych z sukcesem wykorzystuje się m.in. w informatyce, zarządzaniu zasobami ludzkimi, zarządzaniu jakością, szkoleniach bądź transporcie.
W grę wchodzi także elektroniczna archiwizacja dokumentów albo niszczenie dokumentów. W dobie spowolnienia gospodarczego biznesmeni powinni wykorzystywać rozmaite formy, które pozwolą im zmniejszyć wydatki. Decydują się więc na outsourcing.

Tags: biuro, zakup, jakość