Otwieramy lokal gastronomiczny. O jakich kwestiach trzeba pamiętać? Co jest najbardziej istotne? Jak urządzić takie miejsce?

Posted on 03/02/2020 7:35am

Wyposażenie i otwarcie restauracji to znaczny koszt. Właśnie z tej przyczyny tak ważne jest umiejętne skonsolidowanie wszystkich elementów, czyli zaczynając od wystroju, przez wyposażenie, kończąc na potrawach. To na pewno sposób, jak restauracja jest urządzona i wyposażona definiuje charakter takiego miejsca. Jakie musi być wyposażenie?


menu restauracyjne
Author: Sam Howzit
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej ważna jest spójność i funkcjonalność. Istotne są także jak najbardziej niskie koszty utrzymania, ale bez przesady, gdyż może się to obrócić przeciwko nam. Jeśli mowa o wyborze wyposażenia, to powinno być ono również uzależnione nie tylko od wyglądy, ale również od trwałości materiałów, z jakich zostało wykonane. Rozpocznijmy od wyposażenia kuchni, bo ta sprawa jest równie istotna, co wyposażenie (zobacz: wyposażenie siłowni) sali lub karty menu restauracji. Musi być właściwie obmyślane, jak planujemy urządzić pomieszczenia kuchenne. Trzeba się zastanowić, jakie wyposażenie będzie akuratne do charakteru całej restauracji.
kawa
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com
Sporo początkujących restauratorów często popełnia generalny błąd, gdyż kupuje drogie wyposażenie, żeby następnie z niego zrezygnować.

Zakup tego sprzętu musi być dobrze przemyślany, tak by najlepiej wykorzystać jego możliwości. Kolejnym, istotnym aspektem w zakresie wyposażenia kuchni jest także jej charakter. Coraz częściej spotykamy więc restauracje, w których kuchnia jest otwarta na salę, czyli klienci mają do niej wgląd. W takiej sytuacji sprzęt oraz jego rozmieszczenie powinno być nie tylko funkcjonalne, ważny jest tak samo wygląd kuchni.

Nie czekaj- przejdź do serwisu (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/armatura-i-ceramika/meble), żeby otrzymać dodatkowe fakty na opisywany w wpisie zagadnienie. Czekamy na twą recenzję!

Chyba nikt nie ma obiekcji, że najważniejsze miejsce w lokalu gastronomicznym to jej wnętrze. To przede wszystkim jedyne miejsce, jakie widzą klienci, to także miejsce od jakiego zależy opinia na jego temat.

Wnętrze ma najistotniejszy wpływ na tego typu kwestie, czy restauracja będzie służyć jako miejsce spotkań towarzyskich czy w sumie służbowych. Dlatego niezwykle istotny jest wybór takich rzeczy, jak stoły, meble, dekoracja, ale również karty dań czy nawet przyprawniki . To właśnie one, czasami te najbardziej drobne detale decydują o tym, czy potencjalny gość polubi nasz lokal. Wnętrza i menu muszą być ze sobą zgrane, a co ważne powinny odpowiadać określonej przez nas grupie docelowej. To wszystko jest bardzo istotne i ma naprawdę znaczący wpływ na to, czy nasza restauracja odniesie sukces.

Tags: kuchnie, pomieszczenia