Opieka nad starszą osobą – na co zwrócić uwagę?

Posted on 04/05/2022 7:32am

W życiu wielu dorosłych osób przychodzi moment, w którym muszą zaopiekować się starymi, częstokroć schorowanymi rodzicielami. To trudne wyzwanie, lecz angażując w nie pozostałych członków rodziny, możesz mu sprostać.
sklep z akcesoriami dla osób starszych
Author: Dani Vázquez
Source: http://www.flickr.com


Co jest wyjątkowo istotne?


awaria
Author: Lea Latumahina
Source: http://www.flickr.com


plafony
Author: Technolux
Source: Technolux


Na pewno przystosuj wnętrze.odwiedź serwis lampy ogrodowe retro lampy ogrodowe retroBytowanie w mieszkaniu przewlekle chorej, nierzadko mającej kłopoty z samodzielnym przemieszczaniem się osoby to poważne wyzwanie organizacyjne. Potrzebujemy przecież urządzić wszystko w taki sposób, by ułatwić choremu codzienne funkcjonowanie. Jeżeli nasz podopieczny samodzielnie przemieszcza się po mieszkaniu, zadbajmy o usunięcie z drogi wszelakich zbędnych mebli – przesuńmy je możliwie nieopodal ścian, ażeby nie zastawiały przejścia. Zatroszczmy się o antypoślizgową wykładzinę, by zapobiec upadkowi oraz zrezygnujmy z niedużych, ślizgających się po podłodze dywaników. Przy wannie, toalecie lub brodziku wskazane jest też zainstalować specjalne uchwyty ułatwiające wstawanie. Na pewno odwiedź sklep z akcesoriami dla osób starszych. Nabędziesz tam specjalne łoże, chodziki, materace przeciwodleżynowe albo krzesełko pod natrysk. Korzystne mogą okazać się także stoliki nad łóżko.


Bardzo problematyczny (tak dla osoby starszej, jak również dla jej opiekunów) jest kłopot inkontynencji, zatem nietrzymania moczu bądź kału. Warto mieć na względzie, iż zdarza się to naprawdę nierzadko oraz zamiast traktować tę kwestię jak zagadnienie tabu, warto zagwarantować choremu wygodę, nabywając pieluchomajtki.
Dzięki pampersom dla dorosłych skóra długo zostaje sucha, nie będzie także nieodzowności tak częstego przebierania chorego, co może powodować kolejne niewygodne sytuacje. Powszednia pielęgnacja osób starszych nastręcza dużej delikatności a także staranności.

Tags: mieszkanie, sprzęt, piec, domu, sposób