Opieka nad osobą starszą

Posted on 03/05/2020 8:00am

Jak zorganizować życie starszej osobie, jaka znajduje się pod naszą opieką? Co powinno się wiedzieć, o czym należy pamiętać? Przedstawiamy ABC opieki nad starszym członkiem rodziny.


Sposób pielęgnacji starszej osoby będzie zależny od stanu zdrowia a także ruchliwości osoby starszej.
podkłady przeciwodleżynowe
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


W powszedniej pielęgnacji najważniejsze są na pewno: troska o czystość, systematyczne badania jak też przyjmowanie lekarstw, należyte komponowanie jadłospisu, wizyty u medyka, motywowanie nestora do aktywności społecznej, do rozwijania zamiłowań i kontaktów towarzyskich. Z sądów doktorzy a także opiekunów jasno wynika, iż podtrzymanie działalności psychicznej i społecznej będzie podstawą dobrego samopoczucia osoby starszej i ma istotny wpływ na stan jej zdrowia. Wygospodarujmy dla starszej osoby miejsce w domu tylko dla niego, najlepiej jeśli będzie to niezależny pokój. Jeśli osoba starsza przedtem zamieszkiwała sama, warto, aby w nowym miejscu otaczały ją znane osobiste rzeczy. To z pewnością zminimalizuje stres połączony z przeprowadzką, utratą uprzedniej stabilizacji oraz zmianą trybu życia.

Jeżeli ta problematyka Cię ciekawi, to masz możliwość zdobyć podobne dane na prezentowane zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www nike air force 1.

Pokój nestora wskazane jest wyposażyć (można również wynająć) w łóżko rehabilitacyjne wraz z materacem przeciwodleżynowym – ma ono wiele funkcji upraszczających ruch chorego, wchodzenie jak też wychodzenie z łóżka, siadanie, mycie jak też karmienie. Wyposaż się też w podkłady przeciwodleżynowe - podkłady przeciwodleżynowe.


proces
Author: Thermomix
Source: Thermomix


Jeśli starsza osoba jest mobilna, zachęcajmy ją do samodzielnego dbania o czystość.
By jej to uprościć, zamontujmy dodatkowe uchwyty w łazience (na przykład ułatwiające wyjście z wanny) albo zamieńmy wannę na natrysk. Pomocne będą także schody, antypoślizgowe maty i ponadprogramowe oświetlenie.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas tekst jest nietuzinkowy? Jeśli tak, to dodatkowo przeczytaj także zamieszczony tutaj (http://www.vanthorn.pl/prezenty-garnitury-szyte-na-miare/) pokrewny materiał.

Odwiedź sklep z akcesoriami dla osób starszych oraz zakup niezbędne oprzyrządowanie.

Tags: oświetlenie, akcesoria, Pacjent, łóżko