Opaska odblaskowa samo-zaciskająca - najlepszy gadżet przeznaczona dla dzieciaków!

Posted on 10/11/2018 7:37am

Elementy odblaskowe bardzo często wbrew pozorom ratują nasze życie. Tak naprawdę nie jeden raz jadąc nocną porą, kierowcy nie widzą zbyt dobrze z powodu nie po oświetlanych drug, czy po prostu bywają słabiej uważni z powodu przemęczenia - a jak bardzo dobrze wiemy, mrok jest w takiego rodzaju przypadkach wrogiem.


oświetlenie
Author: KRESS
Source: KRESS


Bardzo często bywa tak, iż kierowca nas wcale nie zauważy, nawet wcale nie spodziewając się, że w otaczającej go wszędzie ciemności ktoś jest - a kiedy nagle nas zauważy dzieje się prawdziwa tragedia, ponieważ nagłe zaskoczenie całkowicie spowalnia jego reakcje.


Odblaski są tym, co sugeruje sama ich nazwa - jest to element, którego zadaniem bywa po odbijać światło, jeszcze tak naprawdę zanim padnie ono bezpośrednio na dane miejsce, gdzie wspomniany odblask się znajduje. Powoduje to, że nasza uwaga skupia się na tym konkretnym elemencie no i dużo wcześniej widzimy, iż ktoś albo coś się naprzeciw nas znajduje, dzięki czemu bez problemu mamy możliwość to ominąć albo w razie problemu się zatrzymać, jakby cokolwiek wzbudziło naszą niepewność. Istnieje bardzo wiele postaci odblasków, lecz nas dziś ciekawi tak zwana samo-zaciskająca opaska odblaskowa, którą niewiarygodnie często bawią się dzieciaki. Wygląda ona jak zwykły sztywny pasek cały otoczony odblaskowym materiałem, jednak kiedy uderzy się nim o jakąś twardą powierzchnię "zawija się" on po prostu w rulon. Kiedy uderzymy nim o rękę, zawija się on dookoła niej tak jak bransoleta.
Jest to gadżet niewiarygodnie lubiany poprzez dzieci, które to bardzo chętnie go noszą oraz bawią się nimi kiedy chcą, tym samym przy okazji nosząc na sobie coś, co nie tylko da im bardzo wiele frajdy, ale również uczyni bardziej bezpiecznymi na drodze, ciemnej drodze, dla przykładu powracając późno do domu.

Tags: gadżet, piec, problem