Odpowiedni filtr kabinowy w aucie - komfort jazdy i dbanie o zdrowie

Posted on 04/03/2022 10:19am

W aucie spędzamy czasami wiele godzin w tygodniu. Warto dbać, aby jazda była nie tylko wygodna, ale także nie wpływała szkodliwie na nasze zdrowie.
filtry do auta
Author: nakhon100
Source: http://www.flickr.com
W pojazdach, przede wszystkim tych z zainstalowaną klimatyzacją, bardzo istotną funkcję pełni filtr kabinowy. Stanowi on barierę dla niechcianych substancji, które mogłyby się dostać do środka pojazdu.

W czasie jazdy nieraz czujemy jakieś nieprzyjemne “aromaty”, jakie są zasysane spoza auta. Niemniej jednak zamontowanie dobrego filtra kabinowego jest ważne nie tylko ze względu na komfort jazdy. Prawidłowo dopasowany filtr musi wstrzymywać dopływ niepożądanych zanieczyszczeń i alergenów. Takie wymogi spełniają filtry Mann . Jazda autem z niedobrym filtrem kabinowym może skończyć się reakcją uczuleniową, bólem głowy, łzawieniem oczu albo atakiem astmy. Pamiętajmy, że powietrze, jakie dociera do wnętrza pojazdu przez kanały wentylacyjne, zawiera jakieś pięć razy więcej pyłów, gazów i alergenów aniżeli powietrze spoza obszaru drogi. Filtry Mann odznaczają się bardzo wysokim współczynnikiem zatrzymywania alergenów, pleśni, różnorodnych bakterii i PM2.5. Jeżeli dużo godzin spędzacie w samochodzie, przemieszczacie się w strefie o dużym zanieczyszczeniu powietrza i macie dzieci lub sami macie uczulenie, musicie szczególnie zatroszczyć się o klasę tych elementów. Powyżej wspomniane wymogi spełniają także filtry Donaldson


Oczywiście, jeśli już kupimy dobry filtr, to nie zapominajmy, że są to części wymienne. Na wytrzymałość filtra ma wpływ rzecz jasna środowisko, w jakim jest używany. Wilgoć bardzo skraca jego trwałość.

Nie wahaj się, tylko pokaż szczegóły na omawiany wątek - informacje będą zapewne niesamowicie wciągające, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Generalnie rekomenduje się wymienianie filtra raz do roku albo co jakieś 15 tysięcy km. Zarówno filtry Donaldson, jak również filtry Mann są osiągalne na polskim rynku, choć trzeba liczyć się z tym, iż będą sprowadzone na specjalne zamówienie. Oczywiście powinno się pamiętać o sprawdzeniu, czy konkretny filtr będzie pasował do typu pojazdu. W lepszych sklepach internetowych zrobi to za nas wyszukiwarka, która po wprowadzeniu modelu samochodu i roku produkcji dopasuje właściwy filtr.
Mamy nadzieję, iż ten artykuł przekonał was, że filtr kabinowy to sprzęt, na którym nie warto oszczędzać.

Tags: sprzęt, klimatyzacja, jazda, Akcesorium, filtr kabinowy