Od czego jest zależna kwota, jaką należy zapłacić za nagrobek?

Posted on 24/03/2020 7:40am

Cierpienie powiązane ze śmiercią bliskiej nam osoby, jest kwestią niezwykle poważną oraz często związaną z silnymi emocjami. Nawet jeśli znamy powód oraz przypuszczalny czas zgonu, to najczęściej i tak nie możemy się przygotować na to, co w najbliższym czasie nastąpi.


Niezależnie od tego, musimy powypełniać sprawy urzędowe, czyli uzyskać świadectwo zgonu.

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe atrakcyjne wiadomości na ciekawiący Cię temat. Wejdź do następnego artykułu i czytaj wpis regały na palety.

Poza tym zanim zamówimy wykonanie nagrobka, powinniśmy mieć prawo do ziemi, na której będzie on ustawiony. W przypadku mniejszych cmentarzy, zazwyczaj wystarczyłoby oświadczenie ustne, jednak zapłata za miejsce powinna być uregulowana. Po uregulowaniu wszelkich spraw formalnych nadchodzi pora, aby wybrać odpowiedni nagrobek. Tu w każdym wypadku decydującą rolę gra posiadany przez nas budżet. To od niego jest zależne, czy zdecydujemy się na towar z niższej półki cenowej, czy też nagrobek ze sprowadzanego granitu np. w odcieniu niebieskim czy wiśniowym. Najdroższy jest twardy ciemny marmur. Jest on najbardziej trwały i najładniejszy.


wnętrza, mieszkanie, wnętrze
Source: flickr.com
Cena byłaby jeszcze wyższa, jeżeli ma być on stworzony według indywidualnego projektu. A już na tym etapie może wynosić około 4500-8000 złotych. Na jej ostateczną wysokość wpływ ma dużo czynników, pośród których można by wymienić np. wielkość konkretnego nagrobka, możliwe wykorzystanie naszego projektu czy naturalnie rodzaj kamienia. Rozpiętość cen w zależności od m.in. regionu państwa jest olbrzymia.


Równie istotny jest fason wykończenia czyli to, czy nagrobek ma być skromny, czy też przeciwnie - efektowny. Większą uwagę należy zwracać na tabliczkę z danymi dotyczącymi daty zgonu, ponieważ dla wielu kamieniarzy o wiele bardziej ważny jest sam nagrobek.

Tags: projekt, WC, zysk, import