O jakich rzeczach należy pamiętać, projektując magazyn? Co jest ważne, kiedy chodzi o funkcjonalność oraz kwestie bezpieczeństwa?

Posted on 02/12/2022 7:45am

Istnieją tego typu miejsca, w których konieczne jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności. Należy zadbać o takie rzeczy już podczas projektowania takich pomieszczeń.
magazyn
Author: David Krieger
Source: http://www.flickr.com


Chodzi o magazyny, w przypadku których należy wiedzieć o paru rzeczach.


Magazyn to miejsce służące do przechowywania różnych towarów. Należy tutaj zatroszczyć się o odpowiednią organizację, lecz również o sprawy bezpieczeństwa. Gdy chodzi o pierwszą kwestię, to istotne jest stworzenie stref, jakie spełnią poszczególne funkcje. regały zastosowane do przechowywania muszą być trwałe oraz opisane w taki sposób, żeby było wiadomo co i w jakim miejscu leży. W taki sposób szybciej się uda dojechać do konkretnych produktów. Właściwie zaznaczone powinny być także ścieżki, po których jeżdżą wózki widłowe. Chodzi głównie o oznaczenia poziomie o wyraźnym jasnym lub żółtym odcieniu.


Tego typu znaki na posadzce pozwolą także zatroszczyć się lepiej o poziom bezpieczeństwa wszystkich pracowników. Poza tym, w czasie załadunku lub rozładowywania ważne jest także postawienie słupów oraz łańcuchów, które zamkną niebezpieczne miejsce oraz będą ostrzegały przed chodzeniem na taki teren. Istotne jest także zrozumiałe wydzielenie drug do ewakuacji oraz wyszkolenie pracowników w taki sposób, aby wiedzieli, jak z nich skorzystać.
Ta wiedza na pewno będzie przydatna w sytuacji niebezpiecznym, jakim okaże się na przykład wybuch pożaru.

Jeśli chciałbyś zgłębić rozpatrywane zagadnienie też z innej perspektywy oraz szukasz pokrewnych wiadomości, to więcej zobaczysz w treści.

To jedynie niektóre rzeczy, o jakich nie można zapominać, tworząc przestrzeń magazynową. Jednak są one bardzo ważne.

Tags: WC, regały, piec, przestrzeń