O jakich kwestiach pamiętać wybierając pościel dla dziecka? Jakiego rodzaju powinna być? Jakiego rodzaju rozmiar wybrać?

Posted on 29/11/2022 9:07am

Może czasem trudno w to uwierzyć, ale aż jedną trzecią życia przeznaczamy na sen. Choć noworodki potrafią przesypiać nawet całą dobę, to im maluszek starszy, tym mniejsza ilość snu potrzebuje.
promocja
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com


Jednakowoż nie tylko chodzi o to, jak długo śpimy, lecz także na czym i pod czym śpi nasze dziecko. Wybierając więc łóżeczko dla dziecka należy również pamiętać o dobraniu odpowiedniej pościeli.


pościel dla dzieci
Author: Jon Glittenberg
Source: http://www.flickr.com


Jaka więc powinna być pościel dla dzieci? To jak wiadomo zależne jest od wieku, bo dla dzieci od 0 do 5 lat polecana jest kołderka 100 na 135 plus poduszka natomiast 40 na 60 cm pościel dziecięca.

Kliknij na odnośnik do strony, on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zainteresował. Przeczytaj tekst, posiadający ciekawe informacje.

Należy wiedzieć, iż w sprzedaży jest też oferowana pościel o rozmiarze 90x120, to jednakże standardem w Polsce jest właśnie pościel do łóżeczka 100x135. Tego rodzaju pościel po prostu będzie bardziej praktyczniejsza, bardziej dopasowana.


Spod większej kołdry dziecku będzie dość ciężko się wydostać, co jest na pewno zaletą w przypadku takich produktów dla małych dzieci . Dla starszych dzieci, czyli w wieku od pięciu do dziesięciu lat najlepsza kołdra to rozmiar od 140x200 oraz poduszka 70x80 centymetrów. Pościel dla starszaków jest pasująca do łóżek o rozmiarze 140x200 i 90x200 cm. Dla dzieci, jakie mają ponad 10 lat najbardziej odpowiednia jest kołdra 160x200 plus do tego 2 poduszki o rozmiarze 70x80 cm.


Taki zestaw pościel będzie pasował do łóżka, które wynosi od 160 do 200 centymetrów.
Jeżeli będziemy to mieć na uwadze, to możemy być pewni, iż pościel będzie naprawdę wygodna, perfekcyjnie będzie pasowała do wielkości łóżka. Warto także pamiętać, by była bardzo jakościowa, bo dzięki temu będzie solidna i jak najbardziej wygodna.

Tags: dziecko, oczy, pościel, dzieci, produktów