O czym trzeba wiedzieć przed malowaniem ściany?

Posted on 12/06/2019 2:15pm

Pomalowanie murów zalicza się do najbardziej podstawowych prac remontowych, jakie są przeprowadzane również w nowo powstałych wnętrzach, jak i przy odnowieniach pomieszczeń w starszych budynkach.


Oferta rynkowa jest niezwykle obszerna i osoby, które nie posiadają wystarczającej wiedzy na temat właściwości obecnych surowców, mogą mieć spory problem z wyborem farby, jaka będzie najlepsza do konkretnych potrzeb.
Zazwyczaj na sklepowych regałach do malowania wnętrz do nabycia są Produkty, które są rozcieńczalne w wodzie. Zawierają one specjalne spoiwo i podstawową różnicą między nimi jest jego rodzaj. Mogą to być spoiwa organiczne albo mineralne. Spoiwo to zespala ze sobą inne elementy zawarte w farbie, czyli między innymi pigmenty czy też rozcieńczalniki. Wśród farb posiadających spoiwo organiczne są między innymi farby dyspersyjne. W tym przypadku spoiwem są różnorodnego rodzaju żywice, które są odpowiedzialne za właściwości użytkowe. Do takiego rodzaju produktów zalicza się farby (sprawdź farby do malowania drewna na zewnątrz) m.in. akrylowe czy niezwykle popularne lateksowe.


farby
Author: Gatta
Source: Gatta


Farby mineralne to natomiast towary cementowe albo wapienne. Są one stosowane stosunkowo rzadko, przeważnie przez konserwatorów zabytków lub zwolenników ekologii. Farby (zobacz farby i tynki dekoracje ścian) strukturalne nanosi się przy użyciu wałka fakturowego i szpachlą. Przy użyciu tego typu farb nie ma potrzeby wypełniania małych ubytków. Można by je również zmyć. Niezależnie od typu farby, którą chcemy wykorzystać do malowania ścian, trzeba uprzednio mieć na uwadze kilka rzeczy.
Najbardziej istotne jest odpowiednie przygotowanie ściany poprzez jej umycie i zlikwidowanie poprzedniej warstwy. Przed nałożeniem nowej, powierzchnia musi być zwarta oraz sucha.

Tags: remont, Produkty, części, regał, produktów