O czym trzeba pamiętać wynajmując samochód poza granicami Polski?

Posted on 04/11/2020 8:29am

Nawet jeżeli posiadamy swój samochód, czasami zdarzają się sytuacje, kiedy jesteśmy zmuszeni skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. To częsta praktyka w wypadku wycieczek zagranicznych, gdyż żeby dotrzeć do jakiegoś dalekiego państwa, często korzystamy z linii lotniczych.


Jeżeli nie masz w tym temacie należytego doświadczenia, na pewno docenisz kilka wskazówek, które tutaj dla Ciebie przygotowaliśmy.
Przede wszystkim należy korzystać z usług znanych na rynku firm, jakie prowadzą wynajem samochodu.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany temat, to odsyłam do strony (https://tuchoinki.pl/oferta-choinki/swierk-srebrny/) - tam odnajdziesz interesujące dane, które są dokładnym opisem tego zagadnienia.

Alternatywą mogą być pośrednicy, którzy zapewniają kontakt do wypożyczalni, lecz nie odpowiadają za samą jej ofertę. Z tego też powodu jeśli mimo zarezerwowania konkretnego pojazdu w momencie, gdy będziesz pragnął go wypożyczyć, pojazdu na terenie wypożyczalni nie będzie, tylko profesjonalna firma będzie miała odpowiednio dużą flotę, żeby podstawić inne auto. Być może stawki w tego typu firmach będą nieco większe, jednak czasami pieniądze nie są najważniejszym czynnikiem. Podczas wynajmu trzeba także sprawdzić czynnik CDW, czyli jak duży jest własny wkład w razie wystąpienia szkody. Opłata najmu może, ale nie musi zawierać składki Collision Damage Waiver.


produkcja
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Trzeba pamiętać, że CDW nie jest odpowiednikiem ubezpieczenia, a tylko rezygnacją firmy z domagania się całkowitej wartości straty w wypadku drogich w naprawie szkód. Należy się poza tym upewnić, jak dużo trzeba będzie zapłacić, jeżeli samochód zostanie ukradziony. W czasie wynajmowania samochodu oferowane mogą być odpowiednie pakiety ubezpieczeń, np. Super CDW czy Ekstra Tu.
Warto byłoby je wykupić, jednak trzeba także zwrócić uwagę na zakres takiej ochrony, ponieważ ubezpieczenie to może obejmować przykładowo jedynie opony (opony do suzuki swift) oraz lusterka, nie zaś cały pojazd.

Tags: dom, komplet, firm, kupić