O jakich sprawach warto pamiętać przy zakupie mieszkania w programie Mieszkanie Dla Młodych?

Posted on 13/06/2017 7:28am

Kiedy rozmyślamy o swoim, wyśnionym domu, zawsze zastanawiamy się nad tym jak najkorzystniej kupić upragnione lokum. Całe szczęście, jest w Polsce program pomocy dla ludzi młodych ale i nie tylko, jacy chcą zakupić w swoje wyśnione cztery kąty - jest to system MDM czyli Mieszkania Dla Młodych.


Program wsparcia przy zakupie swojego mieszkania cieszy się w naszym kraju szczególnym powodzeniem.
Nic dziwnego, w końcu jesteśmy w stanie liczyć na dopłatę nawet w kwocie 30% wartości nieruchomości, a to całkiem dużo. Żeby skorzystać z tego systemu wsparcia trzeba spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest wiek - osoby chcący skorzystać z dofinansowania nie mogą mieć więcej niż 35 lat - Mieszkania dla młodych kraków. Jest od tej reguły jednak wyjątek, kiedy składający wniosek ma na wychowaniu przynajmniej troje dzieci. Poza wspomnianym wymogiem określonego wieku jest jeszcze parę innych, z którymi trzeba bezwzględnie się zapoznać jeśli mamy w planach kupno nieruchomości, którego finansowanie ma być wsparte programem MDM. Dokładne przeanalizowanie wszystkich warunków pozwoli nam na uniknięcie problemów i rozczarowań.


Dekor imitujący drewno orzecha
Author: Kronopol


Warto zaznaczyć, że w ramach tego programu możemy zakupić mieszkanie zarówno z rynku deweloperskiego jak i wtórnego - mieszkania dla młodych. Poprzednio program obejmował wyłącznie inwestycje deweloperskie.
Ciekawą kwestią jest też kwota dofinansowania, która różni się w przypadku tego czy i ile mamy potomstwa - począwszy od 10% dofinansowania w przypadku singli, do 30% w wypadku posiadania trojga lub większej liczby pociech. Wypada pamiętać również o wielkości lokum, jakie mamy zamiar zakupić a także o średnich kwotach za metr kwadratowy w konkretnych miastach naszego kraju.

Tags: plan, lokum, nieruchomość