Nowoczesne konstrukcje regałów czyli wszystko na temat jak najlepszego wykorzystania powierzchni magazynowej.

Posted on 15/11/2018 7:25am

Większość firm korzysta w czasie codziennej pracy z większego lub mniejszego magazynu. Szczególnie firmy produkcyjne i handlowe swoje magazyny najczęściej posiadają, gdyż muszą gdzieś trzymać wyroby, surowce albo towary. W miarę jak firma się rozwija często okazuje się, że brakuje magazynowej powierzchni, i w takim przypadku będą możliwe dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest postawienie nowego, znacznie większego magazynu, w jakim wszystko będzie się mieściło.

http://www.nedcon.pl/
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com
Sposób drugi to optymalizacja dotychczasowej powierzchni, przy pomocy lepiej wykorzystujących dostępną powierzchni regałów- . Źle dobrane moduły półek i regałów w wielu magazynach mogą ograniczyć możliwą powierzchnię o połowę, dlatego też warto zadbać o właściwe zaplanowanie wszystkiego. Nawet jeśli tego typu przebudowa wiązała się będzie z większymi inwestycjami, to w efekcie końcowym i tak się na tym zyska, szczególnie jeśli byłaby konieczność przeprowadzki w powodu braku miejsca. Do projektu magazynu powinno się nająć profesjonalną firmę, mającą sporo doświadczenia w takich pracach.

Największym problemem dla wszystkich magazynów będzie odpowiednie zaplanowanie regałów. Dużo zależy od tego, jakie produkty i materiały będą trzymane w magazynie - całkowicie odmiennego układu wymagać będą regały z szufladkami na niewielkie elementy, a innego regały magazynowe przeznaczone do trzymania długich przedmiotów takich jak pręty (dodatkowe info) czy też rury.

Publikacja, którą właśnie masz okazję czytać to nieszablonowe źródło (http://odlew.com.pl/) informacji, ale jeśli poszukujesz innych tego rodzaju danych, to kliknij ten link.

W wielu magazynach zastosowanie znajdą wielopoziomowe systemy magazynowe, dzięki ich wykorzystaniu w wyższych magazynach jest możliwe wykorzystanie większości przestrzeni, praktycznie aż po sam dach.

Poza tym są one bardzo wygodne i bezpieczne dla pracowników, więc korzyści z ich użycia z całą pewnością będą spore. Przy planowaniu powierzchni magazynowej koniecznie trzeba też pomyśleć o tym, żeby w każde miejsce był łatwy dostęp. Warto przy tym uwzględnić możliwości rozwoju, czyli przykładowo zakup nowoczesnych wózków, jakie również powinny się pomieścić się na magazynie.

Tags: przebudowa, rury, magazyny, surowce, materiały, możliwości