Niezbędnik atlety

Posted on 16/06/2020 7:52am

Postanowiłeś wreszcie wziąć się za trening i zrzucić kilka kilogramów tłuszczyku? Popieram! Nim odwiedzisz gym, poznaj niezbędnik siłacza. Dowiesz się, jak przygotować organizm do ćwiczeń, by lepiej zbijać kalorie.

Ubrania fitness Ubrania muszą być luźne i dawać ci swobodę ruchu.
waga
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com
Siłka to nie wybieg. (siłomierze) Na siłowni istotna jest praca nad sobą - musisz widzieć rozwój w wyglądzie i sile (zachęcam, by nabyć siłomierz). Nie zdobędziesz szacunku, paradując w modnej stylizacji. O czym musisz pamiętać?

• Machaj żelastwem w rękawiczkach – zyskasz lepszy chwyt i nie poranisz sobie dłoni o sztangę. Rękawiczki to także zabezpieczenie przed grzybami i bakteriami – nie masz pewności, kto ćwiczył wcześniej.• Buty sportowe – muszą być komfotowe i zapewniać równowagę.

Ten artykuł omawia rzeczywiście ciekawe sprawy, ale przeczytaj ponadto tamto opracowanie (https://iowfilter.com/filtry-hydrauliczne.html) - na pewno uznasz, że są warte zapamiętania.

Najlepiej wybierać but o płaskiej podeszwie z przepuszczającego powietrze tworzywa. Zapomnij o sandałach. Chyba nie chcesz nabyć kontuzji? Klapki tylko na na pływalnie.

• Pas ciężarowca – jeżeli masz świadomość, że będziesz pracował na sporych ciężarach, pas to must have.

Na pewno zainteresuje Cię ta oryginalna strona www (www.fotoporcelana.net/) na ten temat, więc nie zwlekaj - kliknij tutaj i zobacz szczegóły na taki temat!

Pomoże ci zachować dobrą sylwetkę i zabezpieczy przed przepukliną.

• Ręczniczek – bez niego nie wchodź na siłownię. Ręcznik przydaje się do wycierania śliskich rąk i potu. Sprzęt lepiej osuszaj jednorazowymi chusteczkami.

Dieta Jeżeli chcesz widzieć postępy, nie skupiaj się tylko na ćwiczeniach.
dieta
Author: iStock
Source: iStock
Nieoceniony jest sposób odżywiania. Odstaw fastfoody. Zacznij sam sobie gotować. Musisz dostarczać odpowiednią ilość protein i węglowodanów swojemu organizmowi. Ogranicz cukry i tłuszcze. Najlepiej umów się z dietetykiem, aby opracował ci plan odżywiania. To jednorazowy koszt, ale zaoszczędzisz czas na poszukiwanie informacji. Rady eksperta sprawią, że twoja waga elektroniczne wskaże ci, że zbiłeś wagę.

Nie zapominaj o wodzie na trening. Musisz regularnie nawadniać ciało. Zapomnij o słodkich produktach i energetykach. Przed treningiem warto wypić kawę i doładować się kofeiną. Jeżeli siłownia to dla ciebie nowość, lepiej zamów sobie parę sesji z trenerem personalnym. Będziesz miał pewność, że nie zrobisz sobie krzywdy i nie staniesz się obiektem żartów reszty ekipy.

Tags: sprzęt, organizm, ciężary, personalne