Niejeden pragnie pracować w taki sposób, aby mieć z tego zyski i niekiedy takie pragnienie się spełnia

Posted on 18/01/2018 11:14am

Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach często nie mają ochoty iść utartą ścieżką i praca od 9.00 do 17.00 na czyjś rachunek ich nie interesuje. Chcą pracować dla siebie i sami sobie być kierownikiem.


Chętnych, by założyć swój biznes jest znaczny procent.
sklep spożywczy
Author: Le Pukka concept store
Source: Le Pukka concept store


licznik energii elektrycznej
Source: flickr.com


To, co niestety jednak zatrzymuje większość z nich, to niebezpieczeństwo prędkiego upadku. Niestety statystyki nie pocieszają, gdyż pokazują, że około 90% nowych spółek nie funkcjonuje dłużej niż 12 miesięcy. Jeżeli jednak jesteśmy na tyle przygotowani, by podjąć ryzyko, to będziemy musieli podejść do sprawy bardzo odpowiedzialnie. Trzeba zrobić niewielki research i pomyśleć, co jest niezbędne w naszej dzielnicy. Nielogiczne będzie poniekąd zakładanie salonu kosmetycznego, jeżeli w naszej okolicy istnieją już dwa i oferują dobre usługi. Świetnym pomysłem może być sklep spożywczy, jeżeli takiego nie ma w bliskiej okolicy. Zwykle w takich punktach mieszkańcy szukają ratunku późnym wieczorem, gdy skończył się chleb lub mleko. Studenci, którzy będą urządzać prywatkę, z pewnością u nas zaopatrzą się w alkohol.
Pamiętajmy jednak, że godziny funkcjonowania naszego sklepu muszą poniekąd zadowolić każdego - więc powinniśmy otwierać skoro świt, aby dzieci idące na lekcje mogły kupić u nas batonika albo drożdżówkę oraz zamykać dopiero stosunkowo późno, aby dać możliwość zakupów spóźnialskim, kiedy wszystko inne będzie już zamknięte.


Posiadanie sklepu spożywczego nie będzie proste, ale z pewnością przynosi masę satysfakcji i sami sobie będziemy kierownikiem.

Tags: biznes, czas, praca, sklep, części