Niejeden pragnie posiadać samochód, jednak mało kto wie, jak skomplikowana jest to maszyna

Posted on 06/08/2018 12:12pm

Jeżeli ktoś nieobeznany popatrzy na wóz, to widzi zapewne jego wygląd zewnętrzny. Auto może być duże i rodzinne albo sportowe i drapieżne.
karmy
Author: Portal Jak-Budowac.pl
Source: http://www.flickr.com


Są tacy, którzy interesują się jeszcze mocą Silnika i w ile sekund maszyna osiąga 100 km/h. Trzeba jednak czasami zainteresować się czymś jeszcze.


panele prysznicowe
Author: KUCHINOX
Source: KUCHINOX


To, że maszyna ma cztery koła i jeździ, wie każdy. Jednak, jeśli spytać kogokolwiek - jak zbudowany jest silnik - olej silnikowy tu -, to dobrej odpowiedzi ze świecą szukać. Każdy wie, że silnik pobiera benzynę i to powoduje, że samochód porusza się. O złożonej budowie tego urządzenia wie zapewne zaledwie mechanik oraz konstruktor. O tym, ile benzyny w danym czasie musi uzyskać cylinder, decydują setki drobnych czytników. Sprawdzają one pęd jazdy oraz wiatru czy temperaturę silnika. Na podstawie skomplikowanych obliczeń w mikrosekundzie układ decyduje o pobraniu lub zatrzymaniu benzyny. By mogła się ona w ogóle dostać do cylindra, to trzeba przepuścić ją przez sitko oczyszczające i dyszę. Przez to, że ciśnienie w środku niej jest podwyższone, a u ujścia zamontowany jest rozpylacz, to benzyna opuszcza dyszę jako mgiełka. Dysza pracuje nieprzerwanie - raz się otwiera, aby po chwili znowu się przymknąć. Wszystko sterowane jest przez sensory. Dzieje się tak dlatego, że silnika nie wolno przecież przegrzać.
Mgiełka z paliwa, która dostaje się do cylindra, dostaje się tam w tej postaci, gdyż prościej jej się wówczas wymieszać z powietrzem. Tak to wymyślono, gdyż lepsze wymieszanie powoduje efektywniejsze SPAlanie. Wiąże się to z mniejszym poborem paliwa.

Tags: samochód, Auto, SPA, wygląd, Silnik