Nieduży ogród - wielki efekt

Posted on 27/01/2022 7:41am

Obojętnie, czy rozporządzasz niewielkim ogródeczkiem czy może wielkim ogrodem, na pewno chciałbyś by było to miejsce funkcjonalne jak też piękne.


Nim zaczniemy upiększać nasz ogródek, wprowadzać rośliny i meble, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, co potrzebujemy w nim robić a także jak wykorzystywać go na co dzień.


zabieg
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


etui dla Galaxy
Author: Elisa Fair
Source: http://www.flickr.com


Chociaż na niewielkiej powierzchni będziemy w stanie wykonać nieomal wszystko, bądźmy jednak świadomi istotnych ograniczeń przestrzennych. Cała tajemnica urządzania małej przestrzeni tkwi w zestawianiu wielu funkcji na jednym terytorium. Winorośl posadzona pod płotem nie jedynie obrodzi pysznymi owocami, lecz również zagwarantuje zasłonę przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.
Nie musimy zatem z niczego rezygnować, ale warto zręcznie selekcjonować takie fragmenty, które są dopasowane do naszych przestrzennych możliwości. Wielbiciele grillowania niech nie tracą bezcelowo powierzchni na murowany ruszt - dużo lepiej sprawdzi się przenośny sprzęt.

Zajrzyj do serwisu twórcy (https://zabudowy-samochodowe.pl/kosz-dachowy-samochodowy/), jeśli zaintrygowały Cię wiadomości zawarte w naszym tekście. Tam wyszukasz o wiele więcej szczegółów.

Jeżeli zaś kochamy wodę, wybierzmy mały zbiornik w miejsce stawu z rybkami. A jeśli już całkowicie zabraknie nam powierzchni na warzywnik, bez jakiego nie wyobrażamy sobie naszego ogródka, posadźmy poniektóre roślinki między kwiatami na ozdobnej rabacie. Koper, szparagi, pomidorki na pewno fantastycznie i niezwykle oryginalnie będą wyglądały w towarzystwie barwnych kwiatów. Niewielką powierzchnię zaaranżować możemy w dowolnym stylu: od wiejskiego, po barokowy.


W owej kwestii nie ma barier. Warto pamiętać wyłącznie o jednej rzeczy: kompozycja powinna być wyrazista a także bardzo konkretnie konstruować przestrzeń. Nie rozdrabniajmy więc ogródka szeregiem elementów.

Tags: ogród, meble, wygląd