Nie każdy obywatel tego kraju posiada dostęp do ogólnej kanalizacji — szczególnie mieszkańcy wiosek

Posted on 21/01/2022 7:42am

Ścieki to mało przyjemny temat, ale dotyczy każdego z nas.


Z pewnością wszyscy mieszkańcy miast nie zastanawiają się nad swymi ściekami. Zwyczajnie do ich budynku z mieszkaniami lub domku jednorodzinnego doprowadzona została dawno miejska kanalizacja.


zestaw
Author: San José Library
Source: http://www.flickr.com
ściek
Source: pixabay.com


stylizacja
Author: Jaroslav A. Polák
Source: http://www.flickr.com


Niestety mieszkańcy terenów wiejskich nie zawsze mają aż tyle szczęścia. Biedniejsze albo dosyć wielkie gminy nie są w stanie sobie pozwolić na tak kosztowne inwestycje. Z tego powodu każdy o swe ścieki powinien zadbać na własny rachunek i wybrać miejsce na szambo.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej faktów na opisywane zagadnienie - polecam przeczytać (https://krevetki.pl/uslugi/choroby-wewnetrzne/) wszystko, co Cię interesuje na podobny temat.

Według naszego prawa żaden ściek nie może być już wypuszczany do rzeki. W dzisiejszych czasach każdy adres, który jest zamieszkały, musi udowodnić, że ich ściek ma zrobiony odpływ do szamba i to z zachowaniem wszelkich obowiązujących przepisów. Zatem warto zaznajomić się z ważnymi informacjami. Szambo przede wszystkim musi być szczelne, by nie zanieczyszczało ziemi. Powinniśmy posiadać zaświadczenie zakupu od spółki, która ma certyfikaty na swoje produkty. Po drugie należy wybrać pojemność zbiornika (zależy to od liczby domowników) oraz materiał, z którego będzie zrobiony. Istnieją szamba betonowe, żelbetonowe i dla przykładu też plastikowe. Musimy również pamiętać o odległościach. Szambo musi znajdować się minimum 15 m od domu i studni, a 7,5 m od granicy działki. Nowoczesne zbiorniki posiadają także czujnik napełniania się.


Wtedy będziemy mieć pewność, kiedy należy wezwać wóz asenizacyjny, który przyjedzie i opróżni szambo. Mają oni podpisaną umowę z gminą i z tego powodu legalnie są w stanie za pracę wystawić rachunek.

Tags: gra, firmy, części, miejsce