Najświeższe tendencje świata dekoracji wnętrz – co w trawie piszczy

Posted on 18/08/2017 9:37am

Obserwując uważnie liczbę programów dotyczących wystroju wnętrz ukazujących się w TV, czy bądź liczbę gazet poświęconych właśnie temu tematowi, można śmiało dojść do wniosku, że Polacy naprawdę interesują się tym jak wygląda ich gniazdko – śledzą obecne tendencje i chcą, by przyjemnie powracało im się do mieszkania.


mellow form
Author: Laura D'Alessandro
Source: http://www.flickr.com


No dobrze – jeśli chcemy być tacy modni, to gdzie takie tendencje świata designu możemy oglądać? Najłatwiejszymi i jednocześnie najłatwiej dostępnymi będą programy telewizyjne, czy też gazety traktujące o dekoracji wnętrz – jest ich obecnie całkiem sporo, dla tych, którzy trochę bardziej interesują się tą tematyką idealnym miejscem będą targi, na których prezentowane są te najświeższe prace projektantów – tam również mamy okazję zakupić wybrany element dekoracji, który akurat wpadnie nam w oczy. Jeśli mowa o tendencjach, wartałoby zapytać co obecnie jest hot – od dłuższego czasu bryluje styl skandynawski, który łączy w sobie prostotę z niezwykłą elegancją – wnętrza urządzone właśnie w tym stylu są jasne, jednocześnie niezwykle przytulne. Ci, którzy wiedzą o czym mowa, wiedzą także, że styl ten charakteryzuje się dużą prostotą – stawia się na naturalne barwy ścian oraz na naturalne materiały – kształty wykorzystanych mebli są również raczej proste, często geometryczne – jeśli chcemy dodać jakiś ciekawy akcent, najlepiej będzie postawić na dodatki. Teraz jest mnóstwo designerskich dodatków, które niezwykle ubogacają wnętrze – jak wiemy – wnętrza prezentujące styl skandynawski są niezwykle oświetlone, a jeśli wykorzystamy taki element dekoracji jak designerskie lampy stołowe, nasze wnętrze stanie się jeszcze bardziej rozświetlone, a taka lampa z pewnością stanie się intrygującym elementem przykuwającym spojrzenia - najlepsze i designerskie lampy stołowe.
Aby zaczerpnąć inspiracji często korzysta się z sieci gdzie zamieszczonych jest wiele fotografii prezentujących niezwykle urządzone wnętrza – to naprawdę spora dawka świetnych pomysłów, które można wykorzystać w naszym domu.

Tags: gra, lampa, magazyn