Najprawidłowiej wybrane opony na lato

Posted on 03/09/2022 7:56am

Każdy posiadacz auta wie, że opony musi zmieniać dwa razy do roku. Dla tych, którzy nie korzystają z opon wielosezonowych, wiosna to czas zmiany opon. Idealnedobranie dobrych opon do auta jest nadzwyczaj istotne dla poczucia bezpieczeństwa kierowcy i współpasażerów.
odlewnia


Opony letnie z kierunkowym bieżnikiem, zapewnia kierującemu bezproblemową jazdę podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Taki bieżnik gwarantuje szybkie odprowadzanie wody, a oryginalna mieszanka gumowa spożytkowana przy produkcji dostarcza dore przyleganie. Przez wdrożenie wyjątkowej techniki bieżnika gwarantuje odpowiednie odprowadzanie ciepła i zabezpiecza oponę przed szybkim grzaniem. Opony letnie cechują się przede wszystkim doskonałymi osiągami. Takie opony ze względu na swoją budowę określone są dla aut osobowych. Najprawidłowiej sprawdzi się w codziennej jeździe po ulicach miasta, ale również prawidłowo służy na dłuższych trasach. Zastosowany w budowie opon blok barkowy o ogromnej mocy przyczynia się do płynności i trwałości opony w toku prędko pokonywanych skrętów. Kompozycja gumy w oponie letniej powoduje, że w wyższych temperaturach jest ona twardsza niż ta użyta w oponie zimowej.


opony letnie
Author: Randy McRoberts
Source: http://www.flickr.com


dom - obrazeczek
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Opony letnie i całoroczne odróżniają się rzeźbą bieżnika, mieszaniną gumy, także postacią opony.http://www.e-specjalista.net.pl/pl/c/Drzwi-wewnetrzne/1 (zobacz więcej na - http://www.e-specjalista.net.pl/pl/c/Drzwi-wewnetrzne/1)Opona całoroczna ma więcej lamel, co wpływa na wyższą przyczepność w trakcie jazdy po śniegu.
W lecie zwiększona liczba lamel wpływa na utratę sztywności opony, co z kolei wpływa na pogorszenie przyczepności. Opona gorzej hamuje, ma gorszą trakcję na suchej i mokrej powierzchni.

Tags: sezon, kierowcy, piec, właściciel, kształt