Najpopularniejsze trendy w w kwestii modowej, czyli co widzimy na wybiegach

Posted on 08/10/2019 8:32am

Prawie co sezon kilka trendów w modzie staje się tak znane, że zachwyca się nad nimi każdy modowy pasjonat. Czasami dzieje się tak , iż dany trend zostanie wśród nas na dłużej, jak na przykład wracające co roku na wiosnę pastele, czy motywy kwiatowe. Jednakże najczęściej jest tak, że rozchwytywana w danym okresie tendencja, po kilku miesiącach odchodzi w niepamięć, zastępowana przez kolejną, nowszą. Ciekawe w jaki sposób potoczą się losy te, które kochamy dziś?


buty
Author: S’Portofino
Source: S’Portofino
Działem przemysłu modowego, który obecnie najszybciej się rozwija jest bezsprzecznie obuwie. Co ciekawe w dzisiejszych czasach stawiamy na całkowitą wygodę albo pełen szyk, nie uznając półśrodków. Rządzą więc białe tenisówki damskie wraz z kruczoczarnymi sandałkami na cieniutkiej szpilce. Co więcej szczególnie pożądane stało się miksowanie absolutnie różnych stylów, więc niczym dziwnym jest wybór: białe tenisówki damskie na ślub, czy inne eleganckie wyjście. Jeśli mówimy o kolorystyce to najczęstszym wyborem są właśnie białe (kliknij ten link), pudrowo-różowe lub miętowe trampki. W drugiej dziedzinie rządzi natomiast klasyka i subtelna kolorystyka.Można się dopatrzeć ogromu bieli, beżu i szarości, lecz przede wszystkim znajdziemy tu wszechwładną czerń. Jednakże często widocznym połączeniem kombinacją są eleganckie szpilki i podziurawione spodnie dżinsowe, nadające całej stylizacji odrobinę drapieżności. Jak wiemy moda to nie jedynie obuwie, a też sukienki, spódnice, koszulki, dodatki, biżuteria i wiele, wiele innych.


kobieta, moda, buty
Author: Cristian Dina
Source: http://www.flickr.com
Ostatnim odkryciem są wielkie narzutki i palta, nadające nam szyku i elegancji nawet jeśli, ubierając się rano w pośpiechu, założyliśmy co było pod ręką. Miętowe trampki do wyjściowej sukni, porwane spodnie ze szpilkami i mnóstwo innych połączeń, które wielu wydają się niezwykle kontrowersyjne, a niektórym na pewno, nieodpowiednie oznaczają, że dzisiaj chodzi nam głównie o zabawę trendami (zobacz na stronie). Pomysłowość jest bowiem najbardziej pożądana, a niszczenie zasad, na porządku dziennym. Oczywiście nie wiadomo, iż takie, niekonwencjonalne trendy pozostaną wśród nas na dłużej, czy po kilku miesiącach po prostu o nich zapomnimy. Jednakże tendencje do eksperymentowania i łamania konwenansów, widoczne są też w wielu innych obszarach działalności ludzkiej, więc może prawdą jest, że w przemyśle modowym nie istnieją już zasady i liczy się jedynie kreatywność.

Tags: obuwie, moda, trendy