Nagrobek - co to dokładnie jest a także jakie tak naprawdę są jego rodzaje?

Posted on 17/01/2018 12:15pm

Chowanie zmarłych bywa nie tyle tradycją co też naszą potrzebą uszanowania osoby zmarłej, którego się kochało. Na dosłownie całym globie obmyślano przeróżnego formułki, modlitwy, obrzędy, by pomóc zmarłemu, a dokładniej jego duszy, by poszła do tego "lepszego" świata.


nagrobek
Author: C Watts
Source: http://www.flickr.com


Do dzisiejszego dnia naprawdę wiele tych konkretnych tradycji pozostało, jednakże jedną posiada dosłownie w każdym miejscu wspólną - oznakowanie, gdzie spoczywa osoba zmarła.


ciuchy
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


W Polsce jak bardzo dobrze wiemy główną religią bywa chrześcijaństwo, a mówiąc konkretniej katolicyzm, chociaż żyje u nas w kraju całkiem sporo równych innych wyznaWCów. Sposób chowania zmarłego większość z nas traktuje niewiarygodnie poważnie, wydając całe tysiące, aby zmarły otrzymał należyty pogrzeb. Jednym spośród najważniejszych elementów lokalizacji spoczynku jest właśnie wspomniane oznakowanie, które zazwyczaj przybiera postać płyty nagrobnej, zwanej najczęściej nagrobkiem. Samo pojęcie "nagrobek" wbrew wszelkim pozorom nie oznacza jednak samej płyty nagrobnej - słowo to obejmuje całość: ziemię, ciało oraz to wszystko co nad nim i naokoło niego. Jest to dokładne miejsce spoczynku - dobrze widoczne miejsce spoczynku - które to posiada za zadanie upamiętnić kiedyś żyjąca osobę, której ciało albo prochy spoczywają. zakupienie nagrobka na terenie Polski tak naprawdę bywa uzależnione od samego miejsca, w którym to ma być pochowane dane ciało. Im ogromniejszy "plan" posiadamy, tym tak naprawdę większą "obudowę" mamy możliwość zakupić.




Innym wyjściem jest wykupienie nagrobka na urnę - bywa on dużo mniejszy i zajmuje znacznie mniej miejsca, jednak jest to adekwatne do tego, że umieszczamy w nich urny, które zawierają prochy zmarłej osoby.

Tags: rzeczy, WC, zakup, miejsca, lokal