Na pewno szata ozdabia każdy produkt, stąd tak istotne jest, żeby pamiętać o jak najlepiej zaprojektowaniach opakowaniach

Posted on 21/06/2018 8:42pm

Opakowania produktów są coraz ważniejsze w działaniach komunikacyjnych. Ma to miejsce przykładowo przy okazji bez przerwy rosnących samoobsługowych form sprzedaży. Jednocześnie, jak reklama i inne formy promocji mają oddziaływać na klienta bardziej w odległości czasowej i psychologicznej, tak opakowanie powinno działać konkretnie, w miejscu sprzedaży.


W dzisiejszych czasach, jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów budowania przewagi konkurencyjnej jest najbardziej profesjonalne wykreowanie i wypromowanie produktu. Kapitalizm oraz gospodarka wolnorynkowa, w której
Opakowanie chusteczek potrzebne w czasie alergii
Author: Mike Linksvayer
Source: http://www.flickr.com
spora ilość producentów działa na tym samym rynku i produkuje ten sam produkt, sprawia, że wyróżnienie danego produktu jest bardzo niezbędne.

I to zawsze, nawet pakowanie saszetek jest ważne. Każdy produkt ma naprawdę ograniczoną ilość czasu, by zwrócić na siebie uwagę ewentualnego konsumenta, który przechadza się alejką w sklepie. To oznacza, iż opakowanie (sklep Pirum24) musi rzeczywiście mocno oddziaływać na wzrok oraz na zmysł dotyku. Kiedy projektujemy opakowanie trzeba pamiętać o 3 najbardziej istotnych funkcjach . Pierwsza z funkcji – ochronna, jest niezwykle istotna, obowiązkowa, żeby produkt był wytrzymały, jednakowoż aktualnie ważniejsze są dwie pozostałe funkcje – użytkowa i reklamowa.

Wartość użytkowa opakowania to na pewno poprawienie estetyki i jakości określonego produktu. Jednocześnie, takie opakowanie (http://www.frc.com.pl) po zużyciu produktu pozostanie w domu konsumenta i dostanie tak zwane „drugie życie”. Pozwala to na bardziej częsty kontakt konsumenta z marką, większą świadomość jej istnienia, a także wzrost rozpoznawalności produktu spośród konkurencji. Z innej strony użyte kolory i typografia niezwykle zapadają w pamięć, jednak tu już wchodzimy na obszar kolejnej funkcji opakowania – reklamowa.


opakowanie telewizora plazmowego
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
Ta funkcja ma za zadanie, żeby wyróżnić produkt, umożliwiają to elementy werbalne, czyli slogan, etykieta, oraz niewerbalne, czyli symbole, kształt i grafika. Obecnie, jak przekonują fachowcy, bardziej pewnie działają elementy niewerbalne, gdyż znaczna ilość informacji, które odbiera człowiek dociera do niego właśnie tą drogą. To właśnie one najbardziej wpływają na opinie i postawy, a co najbardziej istotne, na decyzje o zakupie. Pamiętajmy więc, by o opakowaniu myśleć tak samo, jak o produkcie. Bo co z tego, iż mamy najlepszy produkt, jak nikt go nie wybierze przez słabe opakowanie. Szata może nie zdobi człowieka, ale opakowanie na pewno zdobi każdy produkt.

Tags: marka, reklama, konsument, gospodarka, funkcja