Na jakiego rodzaju okazje sprawdzić może się tunika? Czy to jedynie odpowiedni strój codzienny?

Posted on 21/06/2018 4:09pm

Z wielu różnych typów odzieży warto wyróżnić bez wątpienia tunikę. Są najróżniejsze jej fasony, które pozwalają na wykorzystanie takiego stroju w najróżniejszych, całkiem innych od siebie sytuacjach.


Na jakie okazje tunika się nadaje?


Moda damska, swetry na jesień od Gatta
Author: Gatta
Source: Gatta


Częściej tunika jest kojarzona z takim wygodnym strojem, jaki doskonale sprawdza się na co dzień. Rzeczywiście nie da się ukryć, iż tunika wraz z legginsami, to bardzo wygodne zestawienie, które dobrze jest mieć we własnej szafie . Tak na dłuższy spacer, jak również na piknik na trawie, czy pójście z dziećmi na plac zabaw sprawdzi się bardzo dobrze. Nie możemy też odmówić sobie siedzenia w tunice w domu, kiedy zależy nam na dużej wygodzie. Tunika ma taką niewątpliwą zaletę, iż jest w stanie zatuszować sporo mankamentów kobiecego ciała, jak wałeczki na brzuchu albo po prostu dodatkowe kilogramy. Z tego względu właśnie można się czuć w takim ubiorze swobodnie. Dlatego jest tak często zachwalana.


para młoda w kościele
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Jednak taki rodzaj ubioru może z powodzeniem zmienić się w bardzo elegancką kreację także na takie bardziej wystawne uroczystości. Sporo zależy od tego, z jakiego materiału tunika jest wykonana. Przykładowo taka tunika z koronką prezentuje się fajnie gdy zestawić ją z oryginalnymi akcesoriami i ciemnymi, eleganckimi szpilkami tuniki z koronką. Tunika jak widać to nie jest jedynie dobry strój na co dzień, lecz również możemy zmienić ją w całkiem elegancki ubiór na wiele poważnych okazji.


To zależy również od naszej pomysłowości, z pewnością jednak warto troszkę poeksperymentować, aby osiągnąć ciekawy efekt. Opłaci się spróbować.

Tags: wygląd, ubiór, rodzaj