Na jaki okres czasu oraz przez kogo jest wydawany certyfikat sanitarno-epidemiologiczny?

Posted on 04/07/2018 3:19pm

Czy wiesz, że spółki, jakie pragną wywozić różne towary do Federacji Rosyjskiej powinny otrzymać specjalne pozwolenie od urzędów funkcjonujących na obszarze tego kraju?


Takim aktem jest świadectwo sanitarno-epidemiologiczne znane też jako certyfikat higieniczny.
Przeważnie jest on wydawany na 5 lat, choć w niektórych wypadkach (produkcja eksperymentalna, wprowadzanie nowej technologii) okres ten mógłby zostać skrócony. Certyfikat (przejrzyj->-> www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-higieniczny.html) taki tyczy się takich towarów jak produkty spożywcze, alkohole, produkty dla dzieci, ubrania, gazety, materiały konstrukcyjne, artykuły gospodarstwa domowego czy też środki transportu. Świadectwo sanitarno-epidemiologiczne mogłoby zostać wydane na wariant produkcji, gotowe produkty lub na zgodność produkcji z warunkami technicznymi. Spis wyrobów jest zawarty w Federalnej Ustawie z dnia 30.03. 1999 r. Nr 52FZ i rozszerzona zgodnie z zarządzeniem Ministra Zdrowia Rosji.


certyfikat higieniczny
Author: fotolia.pl
Source: fotolia.pl


Wybór
Source: pixabay.com


Omawiany certyfikat - - kliknij > - http://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-zgodno%C5%9Bci-eac.html - higieniczny wystawiany jest przez Służbę ds. kontroli w sferze ochrony praw konsumentów i bezpieczeństwa człowieka po wykonaniu badań nad końcowym towarem na podstawie protokołów kontroli oraz ekspertyzy akt przedłożonych przez wytwórcę. Do otrzymania świadectwa konieczne jest przedłożenie wyznaczonych dokumentów. Ich spis różni się trochę w przypadku certyfikacji na partię i na certyfikację seryjną. W obu jednak wypadkach należałoby przedłożyć dokumenty potwierdzające bezpieczeństwo produktu zgodnie z normami europejskimi.
Może zdawać się, że to do pewnego stopnia udogodnienie, jednak tylko pozornie. Tamtejsze laboratoria muszą wykonać wszystkie konieczne badania, natomiast ich rezultaty mogą okazać się inne niż na Starym Kontynencie.

Tags: dania, dokument, firm