Na co trzeba zwracać uwagę wybierając parasol ogrodowy?

Posted on 17/01/2022 7:37am

Kiedy zaczyna się okres letni, więcej czasu przebywamy w ogrodzie. Promienie słoneczne jednak w początkowej części dnia są bardzo groźne.


Obowiązkowo należy więc wyekwipować się w parasole ogrodowe.


W czasie kupowania takiego parasola należy zwrócić uwagę na jego wielkość, na planowany sposób stosowania oraz na rodzaje obciążnika, który będzie nam gwarantował bezpieczeństwo. Dziś producenci mogą sprostać wymogom nawet w najwyższym stopniu wymagających klientów. Bez większego kłopotu można by więc znaleźć parasole o różnych rozmiarach. Najbardziej popularne wielkości ogrodowych parasoli to 4-5 m oraz 2-3 m. 4-5 metrów są to parasole dosyć duże, które wykorzystywać można w ogródku. Idealnie się będą sprawdzać na wieczorne grillowanie albo na spędzanie bardzo gorącego południa na dworze w grupie znajomych oraz rodziny. Parasole 2-3 m są to parasole najczęściej kupowane, gdyż znakomicie będą się sprawdzać na chociażby mniejszych balkonach. Ochraniają one jedzenie (najlepsza pizza) na stole i też osoby, które siedzą pod tym parasolem.
buty
Author: RAVAK
Source: RAVAK


Przy kupowaniu parasola ogrodowego oprócz rozmiaru, zwracać należy także uwagę na kształt tego parasola. Zazwyczaj wybierany kształt to koło, który jest bardzo łatwo dostępny. Należałoby jednak zwrócić uwagę również na inne możliwości. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem może być tu kwadrat, który niezwykle prawidłowo komponuje się na balkonach. Odmiennym interesującym rozwiązaniem jest również półkole. Usytuowanie czaszy jest bardzo istotne, zatem trzeba zwrócić na to specjalną uwagę. Przeważnie spotkać się możemy z modelami, których czasza umiejscowiona jest pośrodku parasola. Te rozwiązania potrzebują posiadania specjalnego stołu, który ma otwór w środku. Innym dostępnym rozwiązaniem jest kupienie tego typu egzemplarza na wysięgniku.


Niezwykle istotne jest to, aby parasol stabilnie stał, zatem należy zwracać koniecznie uwagę na to, czy zakupiony przez nas model posiada obciążniki. Wtedy żadna aura nie będzie straszna temu parasolowi.

Tags: problem, kształt, Rozmiar